Szukaj

Cejrowski tłumaczy, dlaczego nie powinno się zakazywać „mowy nienawiści”. Przytacza wyjątkowo celny przykład [WIDEO]

07-12-2016 21:34
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski w czasie ostatniej rozmowy z Andrzejem Rudnikiem w Radiu Koszalin dyskutował o dość ostatnio medialnym temacie, jakim jest „mowa nienawiści”. Znany podróżnik to zdecydowany przeciwnik zakazywania „hejtu” i zakazywania wolności w wyrażaniu swoich poglądów.

Andrzej Rudnik w czasie audycji mówił o negatywnych komentarzach internautów, które dotyczą między innymi jego i Wojciecha Cejrowskiego. Znany podróżnik nie okazywał oburzenia takimi zachowaniami.

Moim zdaniem, jeżeli rozmawiamy o tzw. „hejcie”, czyli o niechęci w internecie wobec Pana albo wobec mnie to dobrze. To oznacza, że ktoś ma stosunek do tego, o czym rozmawialiśmy, nawet, jeżeli się z Panem, albo ze mną nie zgadza – mówił do Rudnika Cejrowski.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Czytaj też: Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

Internet właśnie na tym polega, że mówi wprost, bo mówi anonimowo – argumentował podróżnik, podkreślając, że „hejt jest wyrazem zainteresowania wypowiedziami, do których się odnosi”.

Wiele lewicowych środowisk od dawna próbuje walczyć z hejtem w internecie. Cejrowski tłumaczył, dlaczego takie działanie nie ma sensu, a nawet jest wręcz szkodliwe.

Zlikwidowałbym wszelkie przepisy dotyczące mowy nienawiści. Każda mowa jest uprawniona, w moim świecie. (…) Ja żyję w Stanach Zjednoczonych, gdzie wolno siać propagandę faszystowską legalnie i ona w związku z tym jest marginesem społecznym. W Europie natomiast nie jest marginesem społecznym, jak Pan do Niemiec pojedzie. Pomimo wszystkich przepisów o ograniczeniu mowy nienawiści. Więc ja uważam, że wolność osobista jest prymatem ponad wszystkimi innymi.

Warto przeczytać: Cejrowski w „Skandalistach” ostro do Gozdyry: „Ty jesteś komunistka, więc kłamiesz immanentnie. Z natury komuchy kłamią” [WIDEO]

Podziel się