Szukaj

Cejrowski nie dostał pracy w Polskim Radiu, bo „podpadł” za krytykę 500+?

01-11-2016 13:28
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

W czasie wywiadu dla Radia Koszalin Wojciech Cejrowski powiedział, że niedawno otrzymał propozycje poprowadzenia audycji w Jedynce i Trójce, ale zostały one wycofane decyzją zarządu w związku z jego krytyką programu socjalnego Prawa i Sprawiedliwości - „500+”.

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i autor książek, wypowiadał się niedawno w czasie audycji dla Radia Koszalin na temat przetargu związanego z francuskimi Caracalami. W pewnym momencie mówiąc o tym, jak są prowadzone negocjacje, nawiązał do swojej sytuacji. Cejrowski powiedział, że miał dwie propozycje z Polskiego Radia, który nagle zostały wycofane decyzją „góry”. Jak twierdzi podróżnik, związane to było z krytykowaniem przez niego rządowego programu „500+”.

Koniecznie przeczytaj: Skończyły się pieniądze na 500+. Brakuje 500 milionów zł

Czytaj też: Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

Tak, notabene, postąpiło Polskie Radio. Jednego dnia dwie propozycje prowadzenia audycji z Trójki i Jedynki, a potem okazało się, że piętro wyżej w zarządzie ktoś powiedział, że Cejrowski krytykuje „500+”, w związku z czym wycofano te propozycje – mówił w Radiu Koszalin podróżnik (około 3:17 minuty wywiadu).

W tym kontekście warto przypomnieć, jak wcześniej Wojciech Cejrowski oceniał, również w Radiu Koszalin, sztandarowy program socjalny PiS-u:

500+ doprowadzi gospodarkę w drugą stronę niż chce, szczerze chce, PiS. Rozdawanie po 500 zł powoduje, że coraz mniej osób pracuje.

Cejrowski zauważył też, że pieniądze otrzymywane przez rodziców często wcale nie są przeznaczana na najważniejsze potrzeby ich dzieci:

Pojawiają się w hipermarketach kuszące oferty za 500 zł, nagle wysyp telewizorów, które kosztują 500 zł, wysyp pralek… To jest zachęta, żeby to nie na dzieci poszło, tylko na tego typu przedmioty.

Warto przeczytać: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Podziel się