Szukaj

Cejrowski komentuje wynik wyborów w USA i nabija się z lamentów Pieńkowskiej: Oglądało się ją pięknie, jak żarła żabę

10-11-2016 10:06
Wojciech Cejrowski o wyniku wyborów w USA Fot. TVP / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wojciech Cejrowski, który był w środę gościem programu „Minęła 20” na antenie TVP Info, komentował wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Znany podróżnik, pisarz i publicysta wyraził swoje zadowolenie ze zwycięstwa Donalda Trumpa, nie szczędził też słów krytyki Hillary Clinton, którą nazwał „wiedźmą”, a także mediom, które aktywnie wspierały kandydatkę Demokratów.

Cejrowski poproszony został przez prowadzącego program Michała Rachonia m.in. o skomentowanie słów polityków Platformy Obywatelskiej, którzy twierdzili, że wygrał Trump, gdyż kłamał. Podróżnik odparł, że wiele kłamstw zostało udowodnione Clinton, a nie kandydatowi Republikanów, a to co mówi PO, mało kogo już interesuje.

Gość programu podkreślił też, że wybór Trumpa jest korzystny zarówno dla Ameryki, jak i dla Polski. Przy okazji Cejrowski skrytykował Clinton, nazywając ją wiedźmą, w nawiązaniu do symboli okultystycznych używanych w czasie jej spotkań z wyborcami, ale także w kontekście jej poglądów. Podróżnik przypomniał, że kandydatka Demokratów opowiadała się za dopuszczeniem przeprowadzania aborcji do 9 miesiąca.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski nie dostał pracy w Polskim Radiu, bo „podpadł” za krytykę 500+?

Czytaj też: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Sorry, ale skoro jesteśmy w stanie uratować dziecko w 6-7 miesiącu ciąży, a ona uważa, że dopóki dziecko się nie urodzi, to można je rozszarpać, to to wiedźma jakaś – mówił.

Cejrowski wyśmiał także media, które manipulowały do samego końca kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych i promowały Clinton. Dostało się przy okazji Jolancie Pieńkowskiej, której lamenty po ogłoszeniu wyniku wyborów stały się już hitem w Internecie.

Moja koleżanka ze szkoły teatralnej, Pieńkowska; oglądało się ją pięknie wczoraj, jak żarła żabę. Bo ona chyba próbowała Clinton do 7.00 rano obronić – mówił Cejrowski.

Publicysta nawiązał również do zachowania przedstawicieli CNN, którzy według niego popełnili przestępstwo, kiedy przed debatą przekazali Clinton pytania.

CałY wywiad z Wojciechem Cejrowskim poniżej:

Warto przeczytać: Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

Podziel się