Szukaj

Cejrowski: „Kibol to jest dumne określenie”

02-11-2016 10:19
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

W czasie sobotniej audycji w Radiu Koszalin Wojciech Cejrowski wygłosił swoją opinię na temat „kiboli”. Znany podróżnik i publicysta stanął w ich obronie, mówiąc, że tak naprawdę to oni chronią Europę przed całkowitym zalewem nielegalnych imigrantów i „syryjską nawałnicą”.

Andrzej Rudnik, który prowadził z Wojciechem Cejrowskim przegląd prasy w Radiu Koszalin zapytał:

Proponują o kibolach (…) Pan, przepraszam, że tak tutaj wchodzę może w Pana rolę i niesłusznie: Pan by powiedział, że żadne kibole, tylko kibice.

Nie, nie, proszę Pana. Powiedziałbym kibice o tych miękkich rączkach wszystkich, które sobie siedzą gdzieś w kąciku i nie są waleczne. Natomiast kibol, to jest dumne określenie jedynych zorganizowanych grup, które nie boją się wejść w starcie. To, że one są nielegalne i niezagospodarowane przez państwo, to jest osobny temat – odpowiedział Cejrowski.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski nie dostał pracy w Polskim Radiu, bo „podpadł” za krytykę 500+?

Czytaj też: Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

W dalszej części rozmowy podróżnik wspomniał o francuskim problemie związanym z imigrantami w Calais. Cejrowski powiedział, że powołuje się w tym kraju stowarzyszenia do obrony przed imigrantami, które w skład których często wchodzą właśnie kibole i to oni stawiają skuteczny opór „bandytom syryjskim oraz innym, którzy na pontonach wpłynęli do Europy”.

Wtedy współrozmówca nawiązał do incydentów z udziałem kiboli pod katowickim Spodkiem i w Madrycie, które miały miejsce przy okazji spotkania Legii Warszawa z Realem Madryt. Andrzej Rudnik stwierdził, że takie zdarzenia nie są czymś pozytywnym.

Cejrowski znowu się nie zgodził, wskazując, że takie zamieszki to jedyna sytuacja, kiedy policja ma rzeczywiście okazję sprawdzić swoje umiejętności „w sztuce obrony” - w odróżnieniu od „suchego” szkolenia na poligonie. Podróżnik dodał też, że według niego rolą państwa jest jakoś zagospodarować energię kiboli. Stwierdził też, że jeżeli on miałby decydować, to zapraszałby kiboli na ustawki, z tym, że niekoniecznie w środku miasta, aby nie powodować zniszczeń.

W dalszej części rozmowy Cejrowski mówił m.in. o tym, dlaczego kibole są lepsi niż żołnierze, wspomniał też o patriotycznych akcjach organizowanych przez nich za ich własne pieniądze.

Całość wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego poniżej:

Warto przeczytać: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Podziel się