Szukaj

Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

06-10-2016 14:18
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski, jak można było oczekiwać, nie jest zadowolony z postawy przyjętej przez Prawo i Sprawiedliwość wobec obywatelskiego projektu ws. zakazu aborcji. Znany podróżnik, który uważa, że aborcja jest morderstwem (gdyż dokonywana jest z premedytacją), teraz ostro wyraził się o dzisiejszym głosowaniu w Sejmie, w którym większość członków PiS opowiedziało się za odrzuceniem projektu „Stop Aborcji”.

Cejrowski, który niedawno, odnosząc się do „czarnego protestu”, napisał, że „ubieranie się na czarno jest na miejscu, ponieważ aborcja to morderstwo i wymaga żałoby” - teraz ostro skrytykował polityków PiS za zmianę ich podejścia do obywatelskiego projektu „Stop Aborcji”. Na swoim profilu na Facebooku odniósł się do słów Nowego Testamentu i kierując swoją wypowiedź bezpośrednio do posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem zakazu aborcji, napisał:

Koniecznie przeczytaj: Terlikowski ostro krytykuje PiS za odrzucenie zakazu aborcji i robi sobie... urlop od TV Republika

Czytaj też: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Posłowie PiS zbierali głosy po kościołach, a dziś chcą odrzucić projekt zakazujący aborcji.
Stwierdzili, że jednak wolno mordować wybrane dzieci - bo to, bo tamto...
Panie i Panowie posłowie, od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych...

Podróżnik już od jakiegoś czasu domagał się realizacji przedwyborczych obietnic PiS o wprowadzeniu zakazu aborcji. W niedawnym wywiadzie na tygodnika „Do Rzeczy” Cejrowski mówił:

PiS krytykuję - owszem - ale za brak całkowitego zakazu aborcji. Chłopcy z PiS jeździli do Radia Maryja po głosy. W porządku! Bo dokąd mieli jeździć ze swoim programem wyborczym? Do TVN? No ale jeśli się jeździło do Radia Maryja i obiecało zakaz aborcji, to ja teraz nie chcę czekać. Dzieci nienarodzone mordowane są od prawie roku na konto PiS. Wcześniej mordowano je na konto PO/PSL.

W tym przypadku, Wojciech Cejrowski wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji przez PiS raczej się nie doczeka.

Warto przeczytać: Sejmowa komisja odrzuciła w całości projekt „Stop Aborcji”. W tle polityczna awantura

Podziel się