Szukaj

Burza po felietonie Ziemca. Dziennikarz „Wiadomości” krytykuje „dobrą zmianę” i „Misiewiczów”. Pożegna się z pracą w TVP?

21-10-2016 14:31
Krzysztof Ziemiec - dziennikarz TVP Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Krzysztof Ziemiec, prowadzący „Wiadomości” w mocnych słowach odniósł się do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz, który do tej pory wydawał się firmować swoją osobą tzw. dobrą zmianę, w najnowszym numerze „Plus minus” wytknął PiS rewanżyzm polityczny i obsadzanie lukratywnych stanowisk swoimi ludźmi.

Tekst Krzysztofa Ziemca zatytułowany „Dobra zmiana hoduje tępych koniunkturalistów” miał stanowić jego osobiste podsumowanie rocznych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Choć dziennikarz „Wiadomości” zaznaczył, że nadal opowiada się za wieloma rozwiązaniami proponowanymi przez PiS, to jednak wygłosił wiele krytycznych opinii pod adresem tej partii.

Ziemiec stwierdził m.in., że część wyborców Prawa i Sprawiedliwości może czuć się rozczarowana zachowaniem tej partii po objęciu rządów.

Koniecznie przeczytaj: Nowy sondaż: „Wolność” w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Czytaj też: Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

Zaczęło się po ubiegłorocznych wyborach od ostentacyjnie demonstrowanego poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko. Równie szybko pojawił się polityczny rewanżyzm, choć oczywiście nie wszędzie, bo obóz rządzący nie jest jednolity i spójny – wskazuje dziennikarz.

Prezenter „Wiadomości” zauważył też, że rządzący wolą mieć przy sobie ludzi głupszych, ale za to lojalnych.

Władza woli otaczać się ludźmi niedouczonymi, ale pokornymi, gotowymi bezrefleksyjnie wykonywać polityczne zlecenia. W pochodzących ze „starego rozdania” pracownikach widzi tylko wrogów, którzy będą stawiać tylko opór „dobrej zmianie” - stwierdził Ziemiec.

Dziennikarz nie zostawił też bez komentarza obsadzania przez PiS ważnych stanowisk „swoimi” ludźmi, nawiązał przy okazji do Misiewicza.

Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) – co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? Taki styl musiał wyborców zwycięskiej partii zaboleć, i to bardzo.

Po słowach dziennikarza w mediach i Internecie pojawiły się wypowiedzi przepowiadające szybką utratę pracy przez Ziemca w Telewizji Publicznej. Nie do końca wydaje się to jednak przesądzone. Prowadzący „Wiadomości” w wielu miejscach swojego tekstu przychylnie odnosił się do polityki prowadzonej przez PiS, zarzucił też niektórym mediom, że krytykują partię rządzącą, bez względu na to co robi.

Warto przeczytać: Prawo w Polsce najbardziej zmienne w całej UE!

Podziel się