Szukaj

Internauci oburzeni. Bal Dziennikarzy odbył się w dniu żałoby narodowej i pogrzebu Jana Olszewskiego [wideo+ foto]

17-02-2019 21:34
Kinga Rusin, bal dziennikarzy Fot. JastrzabPost / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Wczoraj miał miejsce pogrzeb Jana Olszewskiego, byłego premiera Polski, powstańca warszawskiego i zasłużonego działacza antykomunistycznego. Cześć dziennikarzy stwierdziła jednak, że są rzeczy ważniejsze niż trwanie w żałobie.

Żałoba narodowa związana ze śmiercią Jana Olszewskiego zakończyła się w sobotę o godz. 19.00. Tego samego dnia wieczorem mogliśmy zobaczyć brylujących na salonach dziennikarzy i celebrytów, głównie związanych z lewicowo-liberalnymi mediami.

XIX Charytatywny Bal Dziennikarzy mimo zapowiedzianej żałoby narodowej odbył się bez zmian. Imprezę prowadziła Monika Olejnik z TVN24, Joanna Górska z Polsat News i Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Koniecznie przeczytaj: Brak słów. Haniebny wpis Lecha Wałęsy. Obraził Jana Olszewskiego w dniu jego pogrzebu

Czytaj też: „Wstyd i hańba”. Żegnali Jaruzelskiego i Adamowicza, na pogrzeb Olszewskiego nie przyszli [foto+wideo]

Na czerwonym dywanie pojawili się również Katarzyna Kolenda-Zalewska, Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Agata Młynarska, Anna Kalczyńska, Anna Wendzikowska (wszyscy z TVN) i Dominika Wielowieyska („Gazeta Wyborcza”). Z polityków obecny był m.in. Ryszard Kalisz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

Bal dziennikarzy

Post udostępniony przez Monika Olejnik (@monikaolejnik_) Lut 17, 2019 o 3:45 PST

W sieci pojawiło się sporo negatywnych ocen. Wielu internautów uznało za niestosowne urządzania balu w dniu pogrzebu tak zasłużonej dla Polski osoby, jaką bez wątpienia był Jan Olszewski.

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że taka sytuacja dla przedstawicieli lewicowo-liberalnego salonu byłaby nie do pomyślenia w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza.

 

Tegoroczna edycja Balu Dziennikarzy będzie ostatnia. Powodem jest brak sponsorów chętnych do finansowania kolejnej imprezy.

Warto przeczytać: Te słowa będą pamiętane jeszcze długo. Historyczne wystąpienie Jana Olszewskiego [wideo]

Podziel się