Szukaj

TV Republika zaatakowana przez hakerów. Winny TVN? Kolenda-Zalewska odpowiada: „Przyznaję się. To my”

08-02-2017 13:33
Atak hakerski na TV Republika screen
Podziel się

Zarząd Telewizji Republika poinformował o ataku hakerskim, jaki miał miejsce z poniedziałku na wtorek na witrynę internetową stacji. W oświadczeniu zasugerowano, że sytuacja jest nieprzypadkowa i ma związek z bojkotem niektórych mediów - jako przykład podano TVN. Dziennikarze konkurencyjnej telewizji odnieśli się do oskarżeń.

Na stronie TV Republika podano, że atak rozpoczął się 6 lutego ok. godz. 19.00 i trwał także we wtorek. W oświadczenie napisano, że działanie hakerów widoczne było w postaci „nienaturalnego ruchu, którego celem było zajęcie wszelkich dostępnych zasobów serwera Telewizji Republika i tym samym uczynieniem go niedostępnym dla zwykłych użytkowników (tzw. atak DdoS)”.

Pojawiła się także sugestia, że atak zbiegł się w czasie z akcją rozpoczętą przez Kluby Gazety Polskiej, która nawoływała do bojkotu mediów głoszących antypolską propagandą (jako przykład takiego programu podano „Fakty” TVN). Kampania była reklamowana na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Telewizji Republika.

Koniecznie przeczytaj: TV Republika: „Przed Beatą Szydło mieszkańcy południa Polski żywili się… upolowanymi psami”

Czytaj też: Zmasowany atak hakerski na polskie banki

Zarząd Telewizji Republika poinformował, że zamierza podjąć „kroki prawne mające na celu znalezienie i ukaranie winnych”.

Dziennikarze TVN, którzy odnieśli się do zarzutów na Twitterze, sugestiami konkurencyjnej stacji raczej się nie przejęli:

Warto przeczytać: USA: Brutalny atak na biskupa w czasie mszy [WIDEO]

Podziel się