Szukaj

Ameryka głosuje. Najnowszy komentarz Mariusza Max Kolonko [WIDEO]

08-11-2016 19:46
Mariusz Max Kolonko komentuje wybory w USA Fot. SuperStacja / YouTube / screen
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych nadal trwa głosowanie i jednocześnie końcówka kampanii obu kandydatów na prezydenta, którzy do ostatniej chwili walczą o poparcie wyborców (w USA nie obowiązuje cisza wyborcza). Aktualną sytuacją dla Superstacji z Nowego Jorku skomentował Mariusz Max Kolonko, który „mówi, jak jest”.

Na początku wypowiedzi Mariusz Max Kolonko podkreślił, że aktualne wyborcy są rekordowe pod względem frekwencji:

Rozpoczęło się głosowanie w Ameryce. 37 milionów głosów oddano do tej pory. Absolutne rekordy, zwłaszcza w tych stanach kluczowych jak Floryda, Ohio, Pensylwania.

Kolonko mówi, że wymieniane są dwie możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Pierwsza to aktywacja elektoratu Donalda Trumpa, który nienawidzi establishmentu:

Po pierwsze, że elektorat Donalda Trumpa, ten bardzo aktywny, ci ludzie, którzy powiedzieli, że nie będą głosowali w 2012, teraz mówią, że pójdą głosować, dlatego, że nie cierpią establishmentu. To są ludzie, którzy powodują, że ta frekwencja jest tak bardzo duża. To jest jedna interpretacja.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko będzie miał swój program w... TVN?

Druga, to pójście do wyborów Latynosów, którzy obawiają się antyimigracyjnej polityki Trumpa:

Druga interpretacja jest taka, że to są Latynosi, mniejszości etniczne, które przychodzą i głosują dlatego, że są rozczarowani do Donalda Trumpa, do jego polityki imigracyjnej i to oni powodują, że mamy taki wzrost frekwencji.

Mariusz Max Kolonko mówi też o przebiegu kampanii obu kandydatów na samym finiszu wyborów, z jednej strony o entuzjastycznych poparciu ludzi przychodzących na wiece Trumpa, z drugiej strony o zaangażowaniu znanych muzyków w kampanię Hillary Clinton.

Poniżej cały komentarz dziennikarza:

Warto przeczytać: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Podziel się