Szukaj

„Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

18-01-2017 16:44
Niemieckie Obozy Śmierci Fot. germandeathcamps.org / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wszystko zaczęła się od skandalicznego zachowania niemieckiej telewizji ZDF, która na swoim portalu użyła sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Po przegranej w sądzie sprawie, ZDF zobligowała została do zamieszczenia przeprosin. Stacja jednak niezbyt uczciwie podeszła do wykonania wyroku, co nie spodobało się polskim internautom.

W 2013 r. Karol Tendera, były więzień obozu Auschwitz wytoczył niemieckiej telewizji ZDF proces, po tym jak ta na swoim portalu internetowym, zapowiadając film dokumentalny, użyła określenia „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Proces trwał trzy lata, wyrok był korzystny dla Tendera, jednak ZDF, która decyzją sądu musiała zamieścić na okres 30 dni sprostowanie na swojej stronie internetowej, zrobiła to w taki sposób, aby przeprosiny były jak najmniej zauważalne.

Koniecznie przeczytaj: Protest w Londynie pod siedzibą ZDF

Czytaj też: #GermanDeathCamps podjedzie po siedzibę ZDF

ZDF opublikowała je nader dyskretnie, gdzieś na dole w rubryce Doku/Wissen z tytułem „Przeprosiny Karola Tendery”. Dopiero gdy kliknie się na tytuł informacji, wchodzi się w treść przeprosin. Bardzo, oj bardzo nie w smak były niemieckiej publicznej te przeprosiny – pisze portal zelaznalogika.net, inicjator akcji „Niemieckie Obozy Śmierci”.

Bezczelne zachowanie niemieckiej telewizji spotkało się z reakcją internautów, którzy masowo przyłączają się do akcji wymierzonej w stację. Polega ona na tym, aby na profilach na Twitterze i Facebooku należących do ZDF masowo wklejać obrazki przypominające o tym, kto odpowiada za stworzenie obozów koncentracyjnych i wymordowanie w czasie II wojny światowej milionów niewinnych ludzi. Akcja prowadzona jest z inicjatywy założycieli profili #GermanDeathCamps, #GermanNotNazi, #GermanNotPolish oraz zelaznalogika.net.

Poniżej przykładowe obrazki, które można wklejać na profilach należących do niemieckiej stacji.

Co ciekawe ZDF idzie w zaparte i zapowiada, że będzie usuwać takie obrazki, uznając je za spam, oraz blokować konta użytkowników, którzy je zamieszczają.

Internauci mają już przygotowaną odpowiedź:

Warto przeczytać: Skandaliczne zachowanie ZDF po wygranej polskich skoczków. Czyżby zemsta? [WIDEO]

Podziel się