Szukaj

Pierwszy oficjalny zwiastun filmu o polskich bohaterach - „303. Bitwa o Anglię” [wideo]

20-07-2018 17:32
303. Bitwa o Anglię Fot. KinoSwiatPL / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Można już obejrzeć pierwszą oficjalną zapowiedź superprodukcji opowiadającej o polskim Dywizjonie 303, który brał udział w 1940 r. w Bitwie o Anglię. Premiera filmu 17 sierpnia.

Polsko-brytyjska produkcja opowiada o udziale polskich lotników w Bitwie o Anglię, w której alianckie siły RAF walczyły przeciwko niemieckiej Luftwaffe. Bohaterami filmu są Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski.

To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi

Koniecznie przeczytaj: TIR z hołdem dla Dywizjonu 303 odkryty przez brytyjską policję w Kent [FOTO]

Czytaj też: Film o komunistycznej zbrodniarce z UB niedługo w polskich kinach. Czy „Zaćma” okaże się drugą „Idą”?

– czytamy w opisie produkcji.

W filmie wyreżyserowanym przez Davida Blaira występują polscy aktorzy, m.in. Marcin Dorociński („Jack Strong”) i Filip Pławiak („Wołyń”), a także gwiazdy zza granicy; znany z „Gry o tron” Iwan Rheon oraz Milo Gibson („Przełęcz ocalonych”).

Warto przeczytać: Pierwsze recenzje „Wołynia” bardzo pozytywne! „To wielki film”, „Film głęboko prawdziwy”

Podziel się