Szukaj

Złote Globy: jedna z aktorek wyłamała się i założyła czerwoną suknię zamiast czarnej. „Nie poddała się szantażowi feministek” [FOTO]

09-01-2018 13:31
Blanca Blanco Fot. Jacek Piekara / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Tegorocznej gali przyznawania Złotych Globów towarzyszyło hasło: „Time’s up”. Prawie wszystkie aktorki i celebrytki uczestniczące w tym wydarzeniu, w akcie solidarności z molestowanymi kobietami, postanowiły założyć czarne sukienki. Jedynie Blanca Blanco postąpiła zupełnie inaczej i przybyła na to uroczyste rozdanie nagród filmowych w czerwonej kreacji.

Podczas tegorocznej gali hollywoodzkie gwiazdy solidarnie manifestowały swój sprzeciw wobec przypadków molestowań seksualnych, do których dochodziło przez wiele ostatnich lat. Aktorki pojawiły się na rozdaniu nagród w czarnych sukienkach, by właśnie w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla ofiar przemocy seksualnej. Akcja spotkała się z żywiołową reakcją środowiska feministycznego, także w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Czytaj też: Nieletni sprawcy brutalnej napaści na Polakach w Rimini usłyszeli zarzuty. Afrykańczycy mogą liczyć na redukcję kary

Co ciekawe, jedynie Blanca Blanco postąpiła zupełnie inaczej i na tej uroczystości rozdania nagród pojawiła się w swojej ulubionej czerwonej kreacji. Aktorka tuż po tym  wydarzeniu wytłumaczyła na Twitterze, dlaczego wybrała taki kolor sukienki i jednocześnie zadeklarowała, że popiera akcję solidarności z pokrzywdzonymi kobietami:     

Kocham czerwień. Noszenie tego koloru nie oznacza, że jestem przeciwko #TimesUp. Podziwiam i jestem razem z kobietami, które przełamują krąg przemocy.

Pomimo tego wyjaśnienia, na celebrytkę spłynęło wiele negatywnych komentarzy. W rozmowie z portalem FOX News powiedziała, że problem licznych przypadków molestowań seksualnych jest znacznie poważniejszy niż sam kolor sukni, którą założyła:

Problem jest znacznie poważniejszy niż kolor mojej sukni. Reakcja ludzi rani moje uczucia, ale to chyba część bycia w branży - powiedziała aktorka.

Bianca Blanco na rozdaniu Złotych Globów nie poddała się szantażowi feministek i nie przyszła ubrana na czarno. Godne pochwały odwaga, indywidualizm i niechęć do pełzania za stadem - skomentował pisarz Jacek Piekara.

Warto zauważyć, że wiele hollywoodzkich celebrytyek przeciw molestowaniu manifestuje dopiero teraz, na fali popularności akcji #metoo, mimo że część z nich pracuje w branży filmowej od lat. Wielu komentatorów zauważa, że mało prawdopodobne jest, że wszystkie gwiazdy do tej pory nie były świadome tego, co się dzieje w Hollywood. Co więcej niektóre z aktorek, które teraz głośno krytykują oskarżonego o molestowanie producenta Harveya Weinsteina, nie miały w przeszłości najmniejszych oporów, aby pokazywać się z nim publicznie i korzystać z jego pomocy w robieniu kariery w showbiznesie.

Przykładem jest także uwielbiana przez lewicowe i feministyczne środowiska Oprah Winfrey, znana prezenterka telewizyjna i aktorka.

Warto przeczytać: Opublikowano opinię ekspertów ws. akt „Bolka”. W obronie Wałęsy stanęła... modelka. Historyk nie wytrzymał [FOTO]

Podziel się