Szukaj

Zespół Tulia wydał oświadczenie. Chodzi o wycięcie sceny z krzyżem w teledysku na Eurowizję w Izraelu [wideo]

13-03-2019 23:23
Tulia, oświadczenie Fot. Tulia / You Tube/Facebook / screen
Podziel się

Kilka dni temu Tulia zaprezentowała anglojęzyczną wersję utworu „Pali się”, który zostanie wykonany na Eurowizji w Izraelu. Szybko zwrócono uwagę na wycięcie z teledysku sceny z przydrożnym krzyżem. Pojawiły się głosy, że fragment ten został ocenzurowany. Zespół odniósł się do sprawy w oficjalnym oświadczeniu.

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w internecie, jakoby teledysk do utworu „Fire of Love (Pali się)” został poddany cenzurze:

Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu. Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury.

Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury.

Zespół Tulia i management

Koniecznie przeczytaj: Eurowizja 2019. Wiadomo już, kto będzie reprezentował Polskę w Tel Awiwie [foto+wideo]

Czytaj też: Szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się. „Decyzję podjęła cała Grupa Wyszehradzka” [wideo]

- czytamy na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.

Część internautów nie daje wiary takim wyjaśnieniom.

Sorry kochane ale nikt w to nie wierzy. Trzeba było wyciąć cokolwiek innego a nie to co stanowi fundament tego kim jesteście i kogo reprezentujecie. Jeżeli wypieracie się Boga to ludzie się wyprą Was i jeżeli ważniejszy jest ewentualny sukces niż tożsamość to marne świadectwo sobie wystawiacie. Tak po ludzku jest mi cholernie przykro

- brzmi najpopularniejszy jak na razie komentarz pod oświadczeniem.

Teledysk do wersji na Eurowizję można zobaczyć poniżej:

Polski oryginał tutaj (scena z krzyżem od 10 sekundy nagrania):

Warto przeczytać: Siostry Godlewskie zgłosiły się do udziału w Eurowizji. „Na pewno zaskoczymy całą Europę i świat” [wideo+foto]

Podziel się