Szukaj

„Wolne sądy! Konstytucja!” na koncercie Rogera Watersa. Publicysta przypomina niewygodne fakty [foto+wideo]

06-08-2018 15:14
Waters, Konstytucja You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Na koncercie Rogera Watersa w Gdańsku doszło do zaskakującej dla wielu polskich fanów sytuacji. Na telebimach zostały wyświetlone hasła niczym z protestu KOD-u, a Kaczyński został określony mianem… neofaszysty.

Były lider legendarnej grupy Pink Floyd słynie z lewicowych poglądów, jednak chyba nikt nie spodziewał się tak jasnego odniesienia do sytuacji politycznej w Polsce.

W niedzielę w czasie koncertu muzyka w gdańskiej Ergo Arenie na telebimach zostały wyświetlone hasła: „Uwolnić media! Uwolnić sądy! Konstytucja!”.

Koniecznie przeczytaj: Krzyczała „Konstytucja”. Została spoliczkowana. „Zamknij się głupia babo” [wideo]

Czytaj też: Piotr Misiło skomentował defiladę konstytucji. „Jezus nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja”

Potem ukazała się lista współczesnych „neofaszystów”. Wśród nich znaleźli się m.in. premier Węgier Viktor Orban, premier Austrii Sebastian Kurz, prezydent USA Donald Trump oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wśród wielu politycznych haseł ukazał się także napis w języku polskim... „Trump to świnia”.

Waters odniósł się również do kwestii rozdzielności państwa od Kościoła.

Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła

- powiedział do polskich fanów.

Na końcu koncertu Waters założył koszulkę z napisem…. „Konstytucja” i hashtagiem #KOD.

Wydawałoby się, że opozycja w Polsce ma powody do radości. Niektórzy jednak zwracają również na inne akcje muzyka, które niekoniecznie spodobają się przeciwnikom rządu.

Serio totalni się grzeją poparciem Watersa? Przecież to kliniczny oszołom, m. in. ma jako antysemita zakaz wjazdu do Izraela i Niemiec odkąd wypuścił na koncercie świnię-balon z gwiazdą Dawida i okrwawionymi racicami. Taki sojusznik raczej kompromituje niż pomaga

- komentuje Rafał Ziemkiewicz.

Warto przeczytać: „To profanacja”. Pochód z koszulkami z napisem „Konstytucja” zawieszonymi na… krzyżu [wideo+foto]

Podziel się