Szukaj

Wokalistka Lombardu dosadnie o zamieszaniu wokół Opola: „To hipokryzja”

23-05-2017 10:21
Marta Cugier, Lombard
Podziel się

Marta Cugier przypomina, że TVP zawsze była zarządzana przez partie polityczne, ale artyści nie mieli oporów ze śpiewaniem, kiedy u władzy były inne ugrupowania. „To zakrawa na hipokryzję, zważywszy na fakt, że wielu z nich bryluje na deskach opolskiego festiwalu pod rządami każdej kolejnej władz” – zauważa.

W wywiadzie dla portalu Polityce.pl wokalistka zespołu Lombard  stwierdziła, że artyści powinni przede wszystkim zajmować się swoimi fanami, a nie politycznymi sporami.

Nie kryła oburzenia faktem, że protestującym dziś artystom w występach w Opolu nie przeszkadzały nie tylko władze z SLD czy Platformy Obywatelskiej, ale nawet komunistyczny reżim PRL.

To właśnie jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, że można było grać w czasach komuny, po „stanie wojennym”, pacyfikacji kopalni Wujek i śmierci 9 górników, zabójstwie Grzegorza Przemyka, bestialskim morderstwie ks. Jerzego Popiełuszki… a nie można dziś w wolnym kraju, rządzonym przez partię, która wygrała demokratyczne wybory i realizuje swój program… z którym można się zgadzać albo nie… - powiedziała.

Koniecznie przeczytaj: Kompozytor o artystach bojkotujących Opole: „Gdzie byli parę lat temu?” [WIDEO]

Czytaj też: Gadowski o Woodstock: „I tak winny będzie PiS” [WIDEO]

Cugier zwróciła się też do wszystkich artystów, aby pamiętali przede wszystkim o swoich fanach.

Zostawmy politykę politykom – zaapelowała.

Warto przeczytać: Częstochowa: Obcokrajowcy o „śniadej karnacji” brutalnie zaatakowali Polaka maczetami!

Podziel się