Szukaj

W czasie koncertu wokaliście…. zapaliły się włosy. Jego reakcja zwala z nóg [wideo]

12-02-2019 12:50
Bobby Jensen, wokaliście zapaliły się włosy Fot. J Bishop / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Elementy pirotechniczne dość często stanowią element rockowych koncertów. Rzadko jednak zdarza się, aby płonęła… głowa wokalisty. Taka niecodzienna, a jednocześnie wyjątkowo niebezpieczna sytuacja miała miejsce podczas koncertu zespołu Strutter (tribute band Kiss) w USA.

Do incydentu doszło w trakcie piątkowego występu Struttera w amerykańskim Sioux City. Zespół na koncercie grał utwory Kiss. Wokalista grupy, Bobby Jensen, przebrany za lidera legendy rocka, Paula Stanley'a wykonywał utwór „Detroit Rock City”. Nagle jego włosy stanęły w płomieniach. Przyczyną zaprószenia ognia była źle zamontowana w podłodze wyrzutnia płomieni.

Do muzyka podbiegli członkowie ekipy technicznej, którzy ugasili ogień. Gdyby nie ich szybka interwencja, mogłoby skończył się tragicznie.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent Poznania zgadza się na koncert Behemotha i ironicznie odpowiada oburzonemu wojewodzie

Czytaj też: Polak ze smutkiem o sytuacji we Francji: „Taką mamy wolność” [WIDEO]

Tym bardziej uwagę zwraca reakcja Jensena. Muzyk mimo płomieni na głowie ani na chwilę nie przerwał swojego występu. Jak gdyby nic, grał dalej na gitarze i śpiewał.

W wywiadzie dla ultimateclassicrock.com wokalista żartował, że z racji pochodzenia jest „gorący” i żałuje tylko, że teraz ma fryzurę jak Alice Cooper. Jensen przyznał, że był przekonany, że płomienie były elementem występu. Dodał, że ufał swojej ekipie technicznej i dlatego kontynuował swój występ.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Mieszkańcy gminy Nadarzyn domagają się odwołania koncertu Natalii Przybysz

Podziel się