Szukaj

Władze Torunia podczas festiwalu zablokowały centrum miasta przy pomocy autobusów

24-08-2017 18:35
Władze Torunia podczas festiwalu zablokowały centrum miasta przy pomocy autobusów
Podziel się

Polska według kolejnych raportów określana jest tako kraj z niskim zagrożeniem terrorystycznym. Jednak coraz częstsze zamachy w Europie powodują, że niektóre polskie miasta podczas większych imprez masowych decydują się wprowadzać zabezpieczenia typowe dla krajów takich jak Niemcy czy Francja.

Jedna z uczestniczek festiwalu Skyway, który odbywa się w Toruniu zwróciła uwagę na autobusy MZK, które w kilku miejscach stanęły w poprzek drogi, blokując wjazd na starówkę. Jak pisze portal ddtorun.pl, ich czytelniczka wskazała cztery lokalizacje: Wały gen. Sikorskiego (w pobliżu urzędu miasta), al. Solidarności (przy skrzyżowaniu z Odrodzenia i Czerwoną Drogą), Fosie Staromiejskiej i Królowej Jadwigi.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Czytaj też: Atak nożownika w centrum Sztokholmu. Ciężko ranny został policjant. Napastnik chciał mu poderżnąć gardło [FOTO]

Dlaczego na wjazdach na Starówkę podczas festiwalu Skyway stanęły autobusy MZK? - pyta uczestniczka festiwalu. Do tej pory taką rolę pełniły patrole policyjne? Czy chodzi o względy bezpieczeństwa? - dopytuje.

Władze miasta szybko rozwiały wszelkie wątpliwości:

Ze względów bezpieczeństwa blokujemy wjazdy na Starówkę, uniemożliwiając przedostanie się jakiemukolwiek pojazdowi w miejsca, gdzie gromadzą się ludzie, żeby uniknąć takich sytuacji, które miały miejsce w ostatnim czasie m.in. w Barcelonie - tłumaczy Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Blokada ma także zabezpieczać sytuacje, w których np. jakiś pijany kierowca przedostałaby się w te okolice – dodaje.

Zdjęcia przedstawiające blokadę zostały zamieszczone na forum Skyscrapercity.

Warto przeczytać: Nożownik zaatakował z okrzykiem „Allahu akbar”. Służby udają, że to nie terroryzm

Podziel się