Szukaj

Tym razem Roger Waters się przeliczył. Skrytykował prawicowego prezydenta Brazylii. Tak mu odpowiedział tłum [wideo]

03-12-2018 02:29
Roger Waters Fot. SHOCKER 999 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Były lider Pink Floyd nie ukrywa swoich lewicowych poglądów. Roger Waters stara się je usilnie promować także na swoich koncertach. Nie wszyscy fani jednak akceptują taką ostentacyjną propagandę. Na koncercie w Brazylii tłum w wymowny sposób zareagował na krytykę mającego prawicowe poglądy Jaira Bolsonaro, który w październiku wygrał wybory prezydenckie w Brazylii.

Prezydent Jair Bolsonaro ze względu na prawicowe poglądy jest porównywany do Donalda Trumpa. Zapewne z tego powodu Roger Waters zdecydował go wpisać na swoją listę „faszystów”. Wcześniej muzyk atakował Jarosława Kaczyńskiego, Viktora Orbana czy Marine Le Pen.

Waters skrytykował Bolsonaro na swoim koncercie w Kurytybie (3-milionowe miasto uważane za główny ośrodek polonijny w Brazylii). Muzyk nie doczekał się jednak aplauzu.

Koniecznie przeczytaj: Roger Waters nie wierzy w atak chemiczny w Syrii. Legendarny lider Pink Floyd krytykuje Białe Hełmy: „To propaganda islamskich terrorystów” [wideo]

Czytaj też: Brazylia: Prawicowy polityk został zaatakowany podczas wiecu wyborczego. Doznał ciężkich obrażeń [wideo]

Fora PT! Fora PT („precz z PT”)

- krzyczał tłum na koncercie Watersa.

PT (Partia Pracujących) to skrajnie lewicowa partia w Brazylii, stojąca w opozycji do Bolsonaro.

Widać więc, że nie zawsze sympatia dla twórczości artysty jest w stanie przekonać fanów do zmiany własnych poglądów.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: „Wolne sądy! Konstytucja!” na koncercie Rogera Watersa. Publicysta przypomina niewygodne fakty [foto+wideo]

Podziel się