Szukaj

Tusk pochwalił się przeczytaną książką, jednak jej autor ostro zareagował

19-05-2017 11:23
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Donald Tusk postanowił pokazać, że nie tylko „harataniem w gałę” zajmuje się w wolnym czasie i pochwalił się przeczytanymi ostatnio książkami. Autor jednego z wymienionych tytułów nie ukrywał swojego negatywnego stosunku do polityka: „Mam nadzieję, że się panu nie podobało”.

W wywiadzie dla magazynu „Książki” Donald Tusk wyjawił, że w wolnym czasie chętnie oddaje się lekturze. Wymienił kilka ostatnio przeczytanych pozycji, m.in. „Króla” autorstwa Szczepana Twardocha. Nie spodziewał się ostrej reakcji pisarza.

Szanowny Panie Premierze, podobno czytał Pan ostatnio moją powieść. To miłe, mam jednak wątłą nadzieję, że się Panu w ogóle nie podobała i czuje się Pan teraz ze swojego cennego czasu równie dotkliwie przeze mnie okradziony, jak dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, którego to pozbawionego ekonomicznego sensu dla budżetu państwa, a bolesnego dla nas upokorzenia nie zamierzam Panu zapomnieć – napisał Twardoch w mediach społecznościowych.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk w mało dyplomatyczny sposób komentuje wynik wyborów we Francji

Czytaj też: Kto wygrałby w II turze wyborów prezydenckich? Andrzej Duda czy Donald Tusk? Zaskakujące wyniki sondażu

Pisarz nie pierwszy raz negatywnie wypowiada się o Donaldzie Tusku właśnie w kontekście niekorzystnej dla twórców decyzji podatkowej jego rządu. Przypomina, że możliwość zaliczenia 50 procent kosztów uzyskania dał twórcom jeszcze Józef Piłsudski, i żaden polityk dotąd nie próbował ich tego pozbawić.

Warto przeczytać: Europejczycy mają dość pustych słów Donalda Tuska. Żądają działań

Podziel się