Szukaj

Szwedzki festiwal nie odbędzie się za rok. Powodem napaści seksualne i gwałt na 15-latce

02-07-2017 15:08
Szwedzki festiwal Bråvalla Fot. Bråvallafestivalen / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Festiwal Bravalla to impreza, w której co roku bierze udział ok. 50 tysięcy fanów muzyki. Organizator ogłosił jednak, że odwołuje kolejną edycję – wszystko przez powtarzające się na festiwalu przypadku napaści na tle seksualnych.

Rockowy festiwal rozpoczął się w środę w miejscowości Norrkoeping na południowym wschodzie Szwecji. Do soboty policja odnotowała 11 przypadków molestowania seksualnego, w tym gwałt na 15-letniej dziewczynie!

Mam tego dość. Przemoc zabija festiwalową atmosferę, miłość do muzyki, a przede wszystkim krzywdzi ludzi - oświadczył w sobotę Folkert Koopmans, pomysłodawca i organizator festiwalu Bravalla, który ogłosił, że w przyszłym roku impreza nie odbędzie się.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci skazani za gwałty na dzieciach. Uchodzili za autorytety w walce z rasizmem i mową nienawiści

Czytaj też: To nie więzienie - tak sobie radzą Szwedzi. Po zakupy jak na wojnę. To „zasługa” imigrantów

Gwałt na 15-latce miał miejsce w piątek wieczorem wśród publiczności w trakcie koncertu szwedzkiego piosenkarza Hakana Hellstroema. Ofiara została przewieziona do szpitala. Trwają poszukiwania sprawcy.

Jak można było się spodziewać, policja nie jest skora, aby podawać narodowość napastników. W tym kontekście można przypomnieć, że według statystyk miażdżącej część ataków na tle seksualnym w Szwecji dopuszczają się imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Warto przeczytać: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Podziel się