Szukaj

Skandal we Francji: Czarnoskóry raper śpiewał o wieszaniu białych ludzi i mordowaniu ich dzieci. Jest reakcja [+18 wideo]

29-09-2018 20:44
Pendez les Blancs, Nick Conrad Fot. Nick Conrad / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Nie milkną echa szokującego utworu nagranego przez ciemnoskórego francuskiego rapera Nicka Conrada, w którym muzyk nawołuje do zabijania białych dzieci, wieszania ich rodziców i rabowania majątków. W sprawie wszczęto postępowanie karne.

Mało znany raper pochodzący z Kamerunu wypuścił teledysk, o którym mówi teraz cała Francja. Przede wszystkim są to głosy oburzenia. W skandalicznym utworze „Pendez Les Blancs” (Powiesić Białych) Conrad wzywa „zabijania dzieci białasów” i wieszania ich rodziców. Piosence towarzyszy wyjątkowo brutalny teledysk, w którym poza nawoływaniem do nienawiści na tle rasowym, pojawiają się sceny torturowania i zabójstwa białego mężczyzny.

Koniecznie przeczytaj: Raper Stopa nagrał niewygodną dla Żydów piosenkę. Został oskarżony o antysemityzm [wideo]

Czytaj też: Pruszków: Muzułmańskie dzieci odmówiły składania zeznań. W ogniu krytyki… policja: „Rasizm i nietolerancja”

W wywiadzie dla „Le Parisien” raper próbował tłumaczyć, że film jest „fikcją”, a on „chciał odwrócić role białego i czarnego człowieka”. Co więcej raper stwierdził, że nie można go karać, ponieważ tak naprawdę chodziło mu…. o potępienie rasizmu i apel o miłość bliźniego.

Innego zdania jest jednak wiele osób, w tym francuskie organy ścigania. Jak podaje RMF FM, paryska prokuratura wszczęła przeciwko muzykowi postępowanie karne pod zarzutem nawoływania do mordu. Teledysk rapera potępiły także organizacje antyrasistowskie i francuski rząd.

Skandaliczny materiał wideo został zdjęty z serwisu YouTube i wielu innych portali, jednak internauci ponownie wrzucają go do sieci i apelują o nieusuwanie klipu. Jak mówią, nagranie powinno zobaczyć jak najwięcej osób, ponieważ teledysk pokazuje prawdziwe oblicze francuskich gett.

Poniżej można zobaczyć teledysk.

Uwaga: nagranie jest drastyczne.

Fragment:

Całość:

Warto przeczytać: Francja: 200 „młodych” przypuściło szturm na supermarket. Wcześniej okradziony został raper [wideo]

Podziel się