Szukaj

Uczestniczka programu „Milionerzy” poległa na pytaniu o ofiarę Ramona Mercadera. Pomyliła Lwa Trockiego z... Simbą [foto]

13-04-2018 12:28
Lew Trocki
Podziel się

We czwartkowym wydaniu „Milionerów” grająca uczestniczka wprowadziła widzów w osłupienie. Wszystko to za sprawą udzielenia absurdalnej odpowiedzi na pytanie o ofiarę Ramona Mercadera.

Występująca uczestniczka już od samego początku nie czuła się zbyt pewnie, gdyż przy pytaniu o „Elementy” Euklidesa, pomimo słusznych przypuszczeń, poprosiła o pomoc publiczność. Dzięki niej kobieta udzieliła poprawnej odpowiedzi.   

Już przy kolejnym pytaniu wydarzyło się coś, co wprawiło wielu widzów w osłupienie. Uczestniczka otrzymała następujące pytanie: 

Lew zabity przez Ramona Mercadera to? 

Koniecznie przeczytaj: Kręcą film, aż tu nagle… Wpadka w czasie realizacji polskiego filmu historycznego o drugiej wojnie światowej hitem w sieci [wideo]

Czytaj też: Wyjątkowe wydarzenie w polskiej edycji Milionerów. Po raz drugi w historii padła główna nagroda. Jak brzmiało finałowe pytanie? [foto]

Po chwili zastanowienia kobieta poprosiła o koło ratunkowe 50/50. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi zostały dwa warianty: Simba oraz Trocki. 

Niedługo potem, ku ogromnemu zaskoczeniu widzów zgromadzonych przed telewizorami, uczestniczka zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A, czyli ... lwa Simby, postaci pochodzącej z „Króla Lwa”.

Ten wybór był oczywiście zły, ponieważ Ramon Mercador zabił Lwa Trockiego, jednego z najbardziej znanych radzieckich komunistów. Dokładnie 20 sierpnia 1940 roku ciężko zranił go w głowę czekanem, który udało mu się przemycić do willi w Coyoacán. Rosyjski polityk zmarł w szpitalu po 26 godzinach.

Warto przeczytać: Posłanka Nowoczesnej przedstawiała program „Aktywna Rodzina”. Coś poszło nie tak… Dwie perełki w stylu Ryszarda Petru [wideo]

Podziel się