Szukaj

Skandaliczne sceny w teatrze w Bydgoszczy – pornografia, bluźnierstwo, zbezczeszczenie polskiej flagi i krzyża

27-09-2016 19:26
Scena ze skandalicznego spektaklu Fot. Slovensko mladinsko gledališče / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do wystawienia skandalicznego spektaklu doszło na odbywającym się w Bydgoszczy Festiwalu Prapremier. Obrazoburczy performance „Nasza przemoc i wasza przemoc”, w którym wystąpili aktorzy z Chorwacji i Słowenii, został pokazany 25 września. Twórcy przedstawienia w obrzydliwy sposób obrazili zarówno katolików, jak i wszystkich Polaków.

To „artystyczne wydarzenie” można było obejrzeć w ubiegłą niedzielę (zapewne nieprzypadkowo wybrano ten dzień tygodnia) w Teatrze im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Goran Injac, dyrektor artystyczny Teatru Mladinsko w Lublanie opisując spektakl „Naše nasilje i vaše nasilje” (pol. „Nasza przemoc i wasza przemoc”), powiedział:

Jest to nietypowa i bardzo demokratycznie tworzona historia o kryzysach, które trawią dzisiejszą Europę.

Koniecznie przeczytaj: Janda odwołuje spektakl z powodu protestu

Czytaj też: Niemcy: kontrowersyjna sztuka teatralna porównuje działaczy pro-life do nazistów. „Ich śmierć jest jedynym sposobem, by pozbyć się przestarzałych przekonań”

Przybliżmy zatem trochę, jak ta „nietypowa i demokratyczna historia” wyglądała. Jedną z najbardziej bulwersujących scen był moment, kiedy naga kobieta grająca muzułmankę wyciąga ze swojej pochwy… zrulowaną plagę polską. W tym czasie pozostali aktorzy wykonywali erotyczny taniec w rytm kolędy.

Później doszło do kolejnej, jeszcze bardziej szokującej obrazy uczuć religijnych. W jednej ze scen Chrystus, po tym jak schodzi z krzyża, gwałci wspomnianą wyżej muzułmankę.

 

Warto przeczytać: Czarny marsz po wstrząsającej zbrodni. „Wzorujemy się na Polkach”

Podziel się