Szukaj

Posłanka Nowoczesnej chciała zabłysnąć „trudnym słowem”. Skończyło się na kompletnej kompromitacji [WIDEO]

01-03-2017 17:09
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. Monika_Lind / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Joanna Scheuring-Wielgus to ostatnio jedna z najbardziej rozpoznawalnych posłanek ugrupowania Ryszarda Petru, która „rozgłos”, podobnie jak reszta partii, zyskuje głównie dzięki kolejnym zaliczanym wpadkom. Tym razem dla polityk język ojczysty ponownie okazał się zbyt trudny.

Posłanka Nowoczesnej uczestniczyła w debacie dotyczącej spektaklu „Klątwa”, o którym ostatnio było głośno ze względu na bulwersującą treść przedstawienia wystawianego na deskach Teatru Powszechnego. Joanna Scheuring-Wielgus w swojej wypowiedzi chciała podkreślić zbyt wielką, jej zdaniem, miłość Polaków do romantyzmu, jednak użyła w zdaniu słowa, które kompletnie nie pasowało do kontekstu.

Wydaje mi się, że jednak nasze społeczeństwo polskie chyba za bardzo kontestuje romantyzm, za bardzo kocha się w tym romantyzmie - stwierdziła posłanka.

Koniecznie przeczytaj: Scheuring-Wielgus: „Nowoczesna nie ma troli, bo nie ma na to pieniędzy” [WIDEO]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

Według definicji Słownika Języka Polskiego słowo „kontestować” oznacza „kwestionowanie, zwłaszcza publiczne, wartości i norm obowiązujących w życiu społecznym, politycznym itp.”

Znaczenie słowa „kochać” raczej jest dla wszystkich jasne.

Przykład Joanny Scheuring-Wielgus pokazuje, że lepiej ugryźć się w język niż używać słów, których się nie rozumie. Warto podkreślić, że posłanka jest magistrem socjologii, ukończyła również studia podyplomowe na Polskiej Akademii Nauk. Co więcej, polityk udziela się również jako… menadżer kultury. Tym bardziej może więc dziwić używanie przez Scheuring-Wielgus słów, które są jej obce. Zwłaszcza, że to nie pierwsza taka wpadka posłanki. W czasie wywiadu w radiu RMF FM polityk również miała problemy z językiem polskim: Posłanka Nowoczesnej i ciekawe użycie słowa „morał” [WIDEO].

Warto przeczytać: Posłanka Nowoczesnej i ciekawe użycie słowa „morał” [WIDEO]

Podziel się