Szukaj

Absurdalna propozycja Andrzeja Saramonowicza. 11 listopada chce śpiewać hit disco polo zamiast polskiego hymnu [foto]

31-10-2018 13:13
Andrzej Saramonowicz Fot. Pozytywy.com / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Andrzej Saramonowicz w prześmiewczy sposób skomentował propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, aby 11 listopada 2018 roku wspólnie zaśpiewać polski hymn. Znany polski reżyser zaproponował, by zamiast „Mazurka Dąbrowskiego” wykonać przebój disco polo, który jest znacznie bliższy obecnej głowie państwa polskiego.

W swoim poście na Facebooku zaapelował, by zamiast „Mazurka Dąbrowskiego” w tym dniu wspólnie zaśpiewać przebój disco polo „Jesteś szalona”, który jest, jego zdaniem, bliższy estetyce prezydenta Andrzeja Dudy:

Pan Andrzej Duda ma pomysł, by w ramach budowania wspólnoty Polacy se odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Każdy oddzielnie, ale o tej samej godzinie, czyli niby razem. To ja podsuwam inny koncept, panie Andrzeju szanowny. Zaśpiewajmy naszej Polsce 11 listopada o jednej godzinie to:

"Jesteś szalona!" - mówię Ci.

Zawsze nią byłaś, skończ już wreszcie śnić.

"Nie jesteś aniołem" - mówię Ci.

Jesteś szalona!

Bo i prawdziwsze w treści. I każdy rodak bez problemu zrozumie słowa. I muzycznie bliższe Pańskiej estetyce. I kaszankę da się przy tym wtranżolić, nie odkładając narodowego sztandaru. No i - last but not least - pogibać się można w rytm. Co nie jest bez znaczenia w listopadowy ziąbek.

Koniecznie przeczytaj: Polski prezydent nie wytrzymał. Andrzej Duda w dosadnych słowach odpowiedział niemieckiemu dziennikarzowi [wideo]

Czytaj też: To trzeba zobaczyć. Niezwykły spot z Melem Gibsonem na 100-lecie niepodległości Polski [wideo]

Jego słowa dosadnie skomentowali niektórzy internauci:

Warto przeczytać: Znamy już oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2018. Idealne na 100-lecie nieodległości Polski [wideo]

Podziel się