Szukaj

Muzułmanka w ciąży rapuje o swoim hidżabie… „przeciw nienawiści” [WIDEO]

06-04-2017 13:29
Hijabi Fot. mona haydar / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Lewicowe i feministyczne środowiska na Zachodzie, wbrew jakiejkolwiek logice, za symbol postępowości i tolerancji uznają muzułmanki ubrane w hidżaby. Wykorzystała to 28-letnia syryjsko-amerykańska aktywistka Mona Haydar, która rozpoczęła swoją raperską karierę utworem „Hijabi”.

Piosenka, do której teledysk ukazał się 27 marca w Dzień Muzułmanek, ma być sprzeciwem wobec „nietolerancji”, z jaką rzekomo spotykają się kobiety noszące hidżaby. Haydar, która jest zaciekłą przeciwniczką Donalda Trumpa, nie ukrywa, że utwór to polityczny manifest, mający na celu krytykę ostatnich decyzji administracji amerykańskiego prezydenta. Jak można było się spodziewać, aktywistka otrzymała duże wsparcie ze strony lewicowych mediów, które zachwycają się jej piosenką.

Koniecznie przeczytaj: Firma Nike zaprezentowała sportowy hidżab dla muzułmanek [WIDEO]

Czytaj też: Agresywna muzułmanka uderzyła mężczyznę, który mówił o islamie [WIDEO]

To nie tylko hymn dla muzułmańskich kobiet. To pochwała dla różnorodności i odpowiedź dla hejterów, którzy tego nie akceptują – pisze „The Huffington Post”.

Utwór z rapującą muzułmanką w ciąży bardzo szybko udało się wypromować. Po kilku dniach od premiery, teledysk do „Hijabi” zdobył ponad milion wyświetleń w Internecie.

Warto przeczytać: Amerykanin miażdży w czasie dyskusji agresywną muzułmankę. „Gdzie jest Twój hidżab?” [WIDEO PL]

Podziel się