Szukaj

Raper Stopa nagrał niewygodną dla Żydów piosenkę. Został oskarżony o antysemityzm [wideo]

17-10-2018 15:37
Stopa Fot. Stopa / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował portal wprawo. pl, raper Stopa, który nagrał utwór „Gdybym był bogaty”, został oskarżony z art. 256 k.k. i może trafić do więzienia nawet na okres 2 lat. Wszystko z powodu tego, iż swojej piosence nazwał tezy Grossa kłamstwami na temat Holokaustu oraz wezwał do przeprowadzenia ekshumacji w Jedwabnem.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Częstochowie Andrzej Kuśmierski oskarżył rapera o „antysemityzm, pomawianie Żydów o spiski polityczne i finansowe oraz o fałszowanie historii Holokaustu, tym samym o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowy i wyznaniowych”.

Stopa odniósł się do stawianych zarzutów. W jednym z wywiadów powiedział, że nie są one zasadne:

Zdajemy sobie sprawę, że w myśl Talmudu goje są kimś gorszym. Czy to jest antysemityzm? Czy nazywanie poglądów Grossa kłamstwami to negacja Holokaustu? Czy domaganie się ekshumacji w Jedwabnem to mowa nienawiści? Czy sprzeciwianie się żydowskim roszczeniom to teorie spiskowe? – powiedział raper. W utworze nie powiedziałem nic nowego, co nie byłoby znane ze źródeł historycznych.

Koniecznie przeczytaj: Skandal we Francji: Czarnoskóry raper śpiewał o wieszaniu białych ludzi i mordowaniu ich dzieci. Jest reakcja [+18 wideo]

Czytaj też: „Stałem pod blokiem”. Patryk Jaki wystąpił w hip-hopowym teledysku znanego rapera [wideo]

Jak podają media, utwór był odpowiedzią na szkajuące polski naród wypowiedzi ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz prezydenta Reuwena Riwlina.

Co ciekawe, zarówno piosenka „Gdybym był bogaty”, jak i wywiad z raperem na temat aktu oskarżenia zostały zablokowane przez YouTube.

Nagranie można posłuchać: TUTAJ

Warto przeczytać: Francja: 200 „młodych” przypuściło szturm na supermarket. Wcześniej okradziony został raper [wideo]

Podziel się