Szukaj

Powstanie serial na podstawie polskiego komiksu „Thorgal”. Rozmachem na dorównać „Grze o tron”

28-10-2016 09:31
Thorgal screen
Podziel się

Już od jakiegoś czasu mówi się, że „Thorgal” - komis stworzony przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego oraz belgijskiego pisarza i scenarzystę Jean Van Hamma – doczeka się ekranizacji. Początkowo zapowiadano film, teraz jednak wszystko wskazuje na to, że na bazie komiksu powstanie serial.

Grzegorz Rosińsk, przyznaje, że pierwsze plany przeniesienia komiksu na ekran pojawiły się już 30 lat temu. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że filmowa adaptacja „Thorgala” wreszcie dojdzie do skutku.

Ktoś kupuje prawa, potem ktoś je blokuje, ktoś inny je przejmuje, ale nie ma pieniędzy, by coś z nimi robić i znów te prawa traci. Tym razem jednak wydaje mi się, że jest inaczej. Wszystko wygląda bardzo oficjalnie – powiedział niedawno polski rysownik.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Czytaj też: O pół miliona ton wzrósł import węgla do Polski. Głównie z jednego kraju

Za ekranizację odpowiedzialny będzie Florian Henckel von Donnersmarck, który zapowiedział, że na bazie komiksu powstanie serial. Nie wiadomo w jakim języku zostanie stworzona filmowa adaptacja, choć najprawdopodobniej będzie to j. francuski. Piotr Rosiński, syn Grzegorza twierdzi, że jeżeli twórcom rzeczywiście zależy, aby popularnością dorównać „Grze o tron” czy „Wikingom”, to serial powinien być w j. angielskim.

Reżyser Henckel von Donnersmarck tak wypowiada się na temat ekranizacji komiksu:

Kochałem komiksy Thorgala od kiedy byłem nastolatkiem mieszkającym w Brukseli, gdzie stałem godzinami w kolejce z setkami osób, gdy wydawano nowy tom. Zawsze warto było czekać. Razem z Janem Mojto od prawie dekady staraliśmy się kupić prawa do Thorgala. Jesteśmy podekscytowani, że van Hamme, Rosinski i Le Lombard postanowili nam zawierzyć swój największy skarb. Historie są tak bardzo dobre, że trudniej to popsuć, niż pokazać dobrze.

„Thorgal”, po raz pierwszy ukazał się 40 lat temu. Do tej pory wydanych zostało 34 tomów. Komiks przetłumaczony został na 18 języków, a jego sprzedaż sięgnęła 14 mln egzemplarzy.

 

Warto przeczytać: Największe europejskie atrakcje turystyczne. W przypadku Polski duże zaskoczenie

Podziel się