Szukaj

Katastrofalna porażka Niemców na Eurowizji. Wyniki głosowania widzów mówią wszystko [wideo]

19-05-2019 16:22
Niemcy na Eurowizji Fot. MurlocCra4ler/Eurovision / pixabay / YouTube / screen
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę wyłoniony został zwycięzca konkursu Eurowizji 2019. O wygranej decydowały głosy oddawane przez widzów i jury. Wyjątkowym przypadkiem pod tym względem przypadkiem okazały się Niemcy, które nie zdobyły ani jednego punktu od publiczności.

Zwycięzcą Eurowizji został holenderski wykonawca Duncan Laurence, drugie miejsce zajęły Włochy, trzecie Rosja.

Uwagę ekspertów zwrócił jednak występ Niemców, a właściwie jego ocena. W tegorocznym konkursie Eurowizji nasi zachodni sąsiedzi reprezentowane były przez duet S!sters, który wykonał utwór o niezwykle oryginalnym tytule „Sisters”. Zespół tworzony przez dwie nastolatki Carlottę Truman i Lauritę Spinelli zajął 24 miejsce (na 26 możliwych). Od kompletnej porażki Niemki uchroniły głosy jury – łącznie przyznano im 32 punkty. S!sters nie otrzymały natomiast żadnego punktu od widzów.

Koniecznie przeczytaj: Izrael: Niepełnosprawna Polka została brutalne potraktowana i upokorzona na lotniku w Tel Awiwie: „Zabrali mi wózek, prawie rozebrali” [foto]

Czytaj też: Eurowizja 2019. Wiadomo już, kto będzie reprezentował Polskę w Tel Awiwie [foto+wideo]

Wyniki można zobaczyć tutaj.

Czy oznacza to, że występ Niemców był najsłabszy pod względem artystycznym? Niekoniecznie, głosy oddawane telefonicznie przez widzów o wiele częściej wskazują na sympatie względem innych państw (przykładem są Cypr i Grecja, które przyznają sobie co roku wzajemnie największą ilość punktów). Jeżeli wziąć ten aspekt pod uwagę, to wyniki głosowania wskazywałyby, że Niemcy nie są raczej nacją lubianą w Europie.

Warto przeczytać: Szantaż Izraela. Minister kultury odrzuca wszelkie negocjacje - Eurowizja 2019 albo w Jerozolimie, albo w ogóle

Podziel się