Szukaj

Popek nagrał piosenkę o reprezentacji Polski. Wyśmiał w niej występ naszych piłkarzy na mundialu [wideo]

19-07-2018 18:20
Piosenka Popka o reprezentacji Fot. KrólAlbaniiTV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Przed rozpoczęciem mundialu w Rosji wielu polskich artystów nagrało utwory zachęcające naszych piłkarzy do walki na boisku. Nieco inaczej postąpili Popek i Dr. Ziom, którzy skomponowali mundialowi kawałek tuż po zakończeniu nieudanego dla naszej reprezentacji turnieju. W swoim utworze muzycy nie omieszkali wyśmiać m.in. liderów naszej kadry.

Jak czytamy w opisie teledysku, inspiracją do stworzenia tej kompozycja był słaby występ polskich piłkarzy na tegorocznym mundialu: 

Poruszony występami biało-czerwonych na tegorocznym mundialu, Król postanawia dograć się do undergroundowego klasyka Doktorka Ziomka. Gościnnie wziął udział również Brzydki the Dogg. Jak powiedział trener Górski: „Piłka to gra prosta. Nie potrzeba do niej filozofii”.

Koniecznie przeczytaj: Zenek Martyniuk nagrał specjalną piosenkę na mundial. To przeróbka znanego hitu [wideo]

Czytaj też: Poseł Krzysztof Mieszkowski ma swoją teorią o reprezentacji Polski „Zabrakło w niej uchodźców z Afryki i Azji” [wideo]

Utwór jest utrzymany zdeycydwanie w prześmiewczym tonie. Raper nawiązuje w nim m.in. do słabej gry Roberta Lewandowskiego czy Arkadiusza Milika. Nie czyni to jedynie poprzez same słowa piosenki, ale również poprzez swoją aktorską grę na potrzeby wideoklipu. Jak widzimy na nagraniu, Popek parodiuje grę naszych piłkarzy pokracznie biegając za piłką i tarzając się po trawie.

Warto przeczytać: Polska reprezentacja już w Polsce. Na lotnisku w Warszawie piłkarzy przywitali kibice [wideo]

Podziel się