Szukaj

Polska piosenkarka zrobiła aborcję, bo… miała za małe mieszkanie. Nagrała o tym piosenkę

22-10-2016 20:24
Natalia Fot. Andrzej Belina-Brzozowsk / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Natalia Przybysz, jedna z założycielek zespołu „Sisters”, w wywiadzie udzielonym dla „Wysokich obcasów” przyznała, że zrobiła aborcję. Dodała też, że opowiada o tym jej piosenka „Przez sen”, którą postanowiła opublikować właśnie teraz - z „inspiracji” wydarzeniami związanymi z „czarnym protestem”.

Pod umieszczonym na YouTubie nagraniu z piosenką, Przybysz napisała:

W dniu czarnego protestu czułam ogromną siłę kobiet i moc naszego wspólnego głosu. Zmobilizowałam się by pokazać tę piosenkę wcześniej (została napisana na następną płytę). Bardzo wierzę że kobiety mają prawo decydować o swoim życiu.

W wywiadzie, który został opublikowany w weekendowym dodatku do „Gazety Wyborczej” piosenkarka powiedziała, że utwór tak naprawdę opowiada jej historię. Choć początkowo używała trzeciej osoby, w końcu przyznała, że w ubiegłym roku przed Bożym Narodzeniem zrobiła aborcję.

Koniecznie przeczytaj: Natalia Przybysz gardzi Polakami? Wywiad z piosenkarką szokuje. „Masa ludzka, średniowieczna...”

Czytaj też: Mieszkańcy gminy Nadarzyn domagają się odwołania koncertu Natalii Przybysz

To historia o aborcji. I o uczuciach. O wpadce. Trafiła się ludziom dorosłym, rodzicom dwójki dzieci, którzy już mają jakąś wizję swojego życia. (...) Nie chcą wracać do pieluch. Nie chcą szukać większego mieszkania teraz. 60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK.

Przybysz, kiedy lekarz odmówił jej w Polsce przeprowadzenia aborcji, wyjechała do Słowacji. Tak piosenkarka opisała zabicie nienarodzonego dziecka:

Jest czysto, miło, ciepło. (...) Kładzie się do łóżka. Przychodzi anestezjolog, ona podaje rękę, zasypia. Po pięciu minutach budzi się na sali, pod kołdrą, jej chłopak jest koło niej. Wszystko trwało pięć minut.

Opisała też, jak jej „ulżyło”.

No, ta dziewczyna... To znaczy ja. Czuję wielką ulgę. Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz. Robisz postanowienia, jakby był Nowy Rok – że teraz zrobisz to i tamto. To najbardziej uskrzydlające przebudzenie. Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie.

„Wyznanie” Przybysz spotkało się z reakcją internautów, których oburzyły m.in. powody, dla których piosenkarka zdecydowała się zabić nienarodzone dziecko:

Warto przeczytać: Sejm poparł obywatelski projekt „Stop Aborcji”! Zobacz, kto był za aborcją, a kto przeciw (pełna lista NAZWISK)

Podziel się