Szukaj

Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O'Riordan. Wokalistka nie popełniła samobójstwa

06-09-2018 17:18
Dolores O Riordan Fot. Gazeta Wyborcza.pl ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Śledczy badający sprawę śmierci wokalistki Dolores O’Riordan ujawnili, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie popełniła samobójstwa, lecz będąc pod wpływem alkoholu, utopiła się w hotelowej wannie.

Wokalistka irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries zmarła 15 stycznia br. Ciało 46-letniej artystki znaleziono w hotelu Park Lane w Londynie.

Dzień później policja wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, iż nie ma podstaw do tego, by uznać, że nagła śmierć Dolores O'Riordan była wynikiem przestępstwa. Jednak już nieco później przyznano, że wokalistka nie zmarła z przyczyn naturalnych, w związku z czym prawdopodobnie zostanie wszczęte śledztwo wyjaśniającego przyczyny jej zgonu.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczna śmierć polskiego księdza w Tanzanii – świadectwo innego duchownego potwierdza, że zginął jako bohater. „Nawet umierając, nie chciałeś, aby ktokolwiek cierpiał”

Czytaj też: Koszmarne odkrycie na Morzu Śródziemnym. Na łodzi imigrantów znaleziono ciała 26 dziewcząt

Od tamtej pory prokuratura oczekiwała na wyniki szczegółowych badań toksykologicznych. Ich ujawnienie kilkukrotnie odkładano w czasie. Na podanie informacji o przyczynach śmierci Dolores O’Riordan policja zdecydowała się dopiero 6 września. To właśnie w tym dniu artystka skończyłaby 47 lat.

Jak się okazuje, wokalistka The Cranberries nie popełniła samobójstwa, ani też nie przedawkowała leków przeciwbólowych. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie spowodowane upojeniem alkoholowym. Badania toksykologiczne wykazały, że miała 3,3 promila alkoholu we krwi.

Warto przeczytać: Wiadomo, jak zginęły nastolatki w Tryńczy. Opublikowano także film z akcji wyciągania wraku samochodu z rzeki [WIDEO]

Podziel się