Szukaj

Pedofilski spektakl nazywany sztuką wzbudził ogromne kontrowersje. Do sieci wyciekło to nagranie [WIDEO]

02-10-2017 22:17
pedofilski spektakl w Brazylii Fot. Jair Messias Bolsonaro / Facebook
Podziel się

Przedstawienie Wagnera Schwartza „La Bête” („Zwierzę”) wystawione kilka dni temu w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Paulo oburzyło opinię publiczną w Brazylii. Spektakl, w którym nagi mężczyzna dotykany jest przez dzieci, znalazł się pod lupą prokuratury.

Sztuka została wystawiona w ramach Panoramy Sztuki Brazylijskiej 2017. Jak przekonują twórcy, był to hołd dla uczczenia znanej artystki Lygii Clark.

Wielu jednak uznało, że przedstawienie miało pedofilski charakter. W spektaklu, w którym artysta występuje całkiem nagi, pojawiają się dzieci. Co więcej, dotykają one ciała aktora.

W spektaklu artysta ustawia się zupełnie nago na macie, a następnie jest dotykany przez widzów. Dziewczynka dotyka stóp Schwartza, a potem wychodzi i wraca, aby obejrzeć spektakl. Towarzyszy jej dorosła kobieta, jej matka - tak przedstawienie opisał brazylijski dziennikarz Waldiney Passos.

Koniecznie przeczytaj: „Jaki koń jest, każdy widzi”. Rzeczniczka PiS w bezlitosny sposób podsumowała Ryszarda Petru i Nowoczesną [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru o zakazie handlu w niedzielę: „W aptekach będą sprzedawać kiełbasę” [WIDEO]

Skandal wybuchł w momencie, kiedy w sieci ukazało się nagranie z opisaną wyżej sceną.

Prokuratura stanu Sao Paolo poinformowała w piątek, że rozpoczęła dochodzenie mające wyjaśnić „czy Muzeum Sztuki Współczesnej (MAM) naraziło dzieci i młodzież na konfrontację z treściami obscenicznymi”.

Bulwersujące w całej sprawie jest także wsparcie ze strony niemieckiego MSZ. Performance pokazany został w Salvadorze w Instytucie Goethego. Instytucja działająca na zlecenie niemieckiego ministerstwa, ma za zadanie pełnić rolę „niemieckiego ośrodka kultury” za granicą państwa.

Warto przeczytać: Misiło chce odebrać władzę Petru. Ironizuje nawet posłanka Nowoczesnej

Podziel się