Szukaj

Nowy zwiastun „Legend Polskich” - „Jaga” [WIDEO]

23-11-2016 15:13
Legendy polskie: Jaga - zwiastun Fot. Allegro / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Internecie pojawił się zwiastun krótkometrażowego filmu „Jaga” - kolejnej odsłony „Legend Polskich” autorstwa Tomasza Bagińskiego. Premiera najnowszej części cyklu została zapowiedziana na 9 grudnia.

„Jaga” nawiązuje do znanej chyba wszystkim polskiej legendy o Babie Jadze. Zwiastun jest niezwykle widowiskowy – rudowłosa bohaterka w średniowiecznym stroju walczy niczym Neo z „Matrixa” z… agentami służb specjalnych.

„Legendy Polskie” to seria krótkometrażowych filmów łączących sceny futurystyczne z elementami fantastyki, które przedstawiają popularnych bohaterów opowiadań ludowych w zupełnie nowej odsłonie. Wcześniej ukazały się: „Smok”, dwuczęściowy „Twardowsky” i „Operacja Bazyliszek”.

Koniecznie przeczytaj: UK: Bestialski atak czarnoskórych mężczyzn na polskie małżeństwo. Oblano ich kwasem i pobito! Polak w ciężkim stanie

Czytaj też: Petru zdradza plan opozycji na kolejne dni: „Państwo polskie przestaje funkcjonować poprawnie, jest to bardzo smutne...”

Za projektem stoi popularny animator i grafik Tomasz Bagiński oraz studio Platige Image, które wcześniej tworzyło m.in. widowiskowe trailery do Wiedźmina oraz animacje do gier, takich jak „Hitman”. Seria powstała przy współpracy z Allegro.

Wszystkie części „Legend polskich” spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony internautów i zyskały kilkumilionową widownię. „Jaga” ma być ostatnią odsłoną serii, jednak ogromna popularność „Legend” być może skłoni autorów cyklu do kontynuowania projektu.

Warto przeczytać: Szuchewycz krytycznie o deklaracji polsko-ukraińskiej: „napisali, że nasze zachodnie ziemie są polskie”

Podziel się