Szukaj

Niemcy w absurdalny sposób ocenzurowali w grze Hitlera. Nie tylko to nie zgadza się z prawdą historyczną [WIDEO]

03-11-2017 11:42
Cenzura w niemieckiej grze komputerowej Fot. Cenzored Gaming / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Cały internet zawrzał po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie pokazujące dwie wersje popularnej gry komputerowej. W najnowszej edycji tej gry - „Wolfenstein II: The New Colossus” Hitler został przedstawiony w taki sposób, jak jeszcze nigdy przedtem. Co ciekawe, zmiany pojawiły się tylko w wersji przeznaczonej do sprzedaży w Niemczech.

Niemieckie wydanie gry „Wolfenstein II: The New Colossus” zostało poddane cenzurze, która od razu rzuca się w oczy. Jakie różnice można zobaczyć w wersji gry przeznaczonej na niemiecki rynek?

Wśród różnic jest między innymi dziwny symbol zamiast swastyki, który w ogóle nie przypomina hitlerowskiego symbolu. Najbardziej zaskakujące jest jednak przedstawienie postaci Adolfa Hitlera… bez wąsa. To jednak nie koniec zmian! Graczy, którzy kupią wersję przeznaczoną na niemiecki rynek może zaskoczyć także to, że zamiast słynnego pozdrowienia hitlerowców – „Heil Hitler!” pojawia się tam jedynie sformułowanie „Mein Kancer”. Ponadto, zamiast Niemców w grze pojawiają się „naziści”.

Koniecznie przeczytaj: Hitler przeżył wojnę i ukrywał się w Kolumbii?! CIA ma takie informacje! Ujawniono sensacyjną notatkę i zdjęcie z… 1954 r. [FOTO]

Czytaj też: Muzułmanin mieszkający w Niemczech: „Nie służę temu państwu. Jestem wrogiem tego państwa - Na co jeszcze czekamy?” [wideo]

Wielu internautów jest naprawdę oburzonych najnowszą wersją Wolfenstein II: The New Colossus. Pojawiają się opinie, że takie przedstawienie niemieckiego zbrodniarza w grze komputerowej to sposób na wybielanie zbrodni popełnianych przez Niemców podczas II Wojny Światowej.

Warto przeczytać: Sensacyjne odkrycie historyczne dokonane przez belgijskich uczonych. Afrykanie i Żydzi byli przodkami Adolfa Hitlera?

Podziel się