Szukaj

Niemcy razem z Owsiakiem przeciwko Polsce. Rząd RFN interweniuje w Warszawie

26-07-2017 17:28
Przystanek Woodstock 2016 Fot. Kręciołą TV / youtube / screen YouTube
Podziel się

Niemcy coraz śmielej zaczynają odkrywać karty w stosunku do Polski. Napuszczają na nas UE, której są hegemonem, próbują wtrącać się w wewnętrzne sprawy za pośrednictwem swoich mediów. Teraz o krok za daleko posunął się członek niemieckiego rządu.

O niemieckiej interwencji poinformowało biuro prasowe festiwalu Przystanek Woodstock, do którego informacja dotarła za pośrednictwem Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Chodzi o pismo, jakie dr Dietmar Woidke – koordynator rządu RFN ds. polsko-niemieckiej współpracy społecznej  i przygranicznej, a jednocześnie premier Brandenburgii, wystosował do swojego odpowiednika w polskim rządzie. Treść dokumentu została też opublikowana na oficjalnym portalu Landu Brandenburgii.

Koniecznie przeczytaj: Platformę za udział w Woodstocku skrytykował… Zbigniew Hołdys. Internet również bezlitosny

Czytaj też: Powstaniec poprosił warszawskich urzędników o pomoc. Został potraktowany skandalicznie [WIDEO]

Woidke zadeklarował wsparcie Landu Brandenburgia przy zabezpieczeniu Przystanku Woodstock, organizowanego w przygranicznym Kostrzynie nad Odrą.

Jestem zdziwiony, że strona polska uzasadnia odmowę pomocy potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym – napisał premier Brandenburgii do odpowiedzialnego w polskim rządzie za współpracę polsko-niemiecką sekretarza stanu Jakuba Skiby.

Wydaje się, że w ostatnim czasie – wykorzystując sytuację wewnętrzną w Polsce, Niemcy sondują, na ile mogą pozwolić sobie na ingerowanie w polskie sprawy.

Tuż przed upublicznieniem pisma Woidke, Komisja Europejska – a trudno nie zauważać, że Niemcy są hegemonem UE – postawiła polskim władzom ultimatum dotyczące sądownictwa. Niemal jednocześnie w niemieckiej prasie pojawił się artykuł, w którym otwarcie przyznano, że dla Niemiec najlepszym premierem Polski będzie Donald Tusk.

Warto przeczytać: W Irlandii brutalnie zamordowano Polaka. Miał 40 ran kłutych! Policja ujawnia tożsamość i apeluje o pomoc

Podziel się