Szukaj

Jego głos znała cała Polska. Nie żyje popularny polski lektor Janusz Kozioł

18-01-2019 14:58
Janusz Kozioł Fot. Po napisach / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W piątek organizacja „Polscy lektorzy” poinformowała, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Janusz Kozioł. Popularny polski lektor i spiker radiowy miał 68 lat.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych organizacja „Polscylektorzy” przypomniała, że Janusz Kozioł od kilku lat zmagał się cieżką i rzadką chorobą:

Drodzy, Musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość. Janusz Kozioł nie żyje. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech. Jego głos pozostanie z nami na zawsze.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke naprawdę poruszony. Ze łzami w oczach żegnał zmarłego posła Kukiz’15 [WIDEO]

Czytaj też: Korwin-Mikke uczcił w Europarlamencie pamięć Żołnierzy Wyklętych i przypomniał ich zawołanie: „Śmierć komunistom”. Bezcenna mina unijnego polityka [wideo]

Janusz Kozioł swoją karierę rozpoczął w 1973 roku od współpracy z Polskim Radiem. Następnie zaczął pracować jako lektor. Jego głos znaliśmy z wielu filmów i seriali. W 2015 roku zachorował na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. W wyniku tego schorzenia bardzo poważnie ucierpiały narząd mowy oraz drogi oddechowe, co zmusiło go do porzucenia pracy lektora. W styczniu br. zorganizowano zbiórkę na jego leczenie, która spotkała się z bardzo dużym odzewem.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

Podziel się