Szukaj

Jego głos znała cała Polska. Nie żyje popularny polski lektor Janusz Kozioł

18-01-2019 14:58
Janusz Kozioł Fot. Po napisach / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W piątek organizacja „Polscy lektorzy” poinformowała, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Janusz Kozioł. Popularny polski lektor i spiker radiowy miał 68 lat.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych organizacja „Polscylektorzy” przypomniała, że Janusz Kozioł od kilku lat zmagał się cieżką i rzadką chorobą:

Drodzy, Musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość. Janusz Kozioł nie żyje. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech. Jego głos pozostanie z nami na zawsze.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Palikot w niezwykle wulgarny sposób skomentował atak na Magdalenę Ogórek. Teraz przeprasza [foto]

Czytaj też: Włochy: Polak znaleziony martwy w ciężarówce. „Śmierć z powodu nieludzkich warunków pracy” [foto+wideo]

Janusz Kozioł swoją karierę rozpoczął w 1973 roku od współpracy z Polskim Radiem. Następnie zaczął pracować jako lektor. Jego głos znaliśmy z wielu filmów i seriali. W 2015 roku zachorował na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. W wyniku tego schorzenia bardzo poważnie ucierpiały narząd mowy oraz drogi oddechowe, co zmusiło go do porzucenia pracy lektora. W styczniu br. zorganizowano zbiórkę na jego leczenie, która spotkała się z bardzo dużym odzewem.

Warto przeczytać: Teraz mówią o islamskich terrorystach? Europoseł PO porównuje zabójcę Adamowicza z zamachowcem z Francji [wideo]

Podziel się