Szukaj

Natalie Portman publicznie skrytykowała izraelski rząd. Nie trzeba było długo czekać – została już oskarżona o antysemityzm

26-04-2018 15:53
Natalie Portman przeciwko władzom Izraela Fot. John Steven Fernandez / Flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Na znaną aktorkę Natalie Portman spadło wiele negatywnych komentarzy. Wszystko zaczęło się od zbojkotowania przez celebrytkę ceremonii w Izraelu. O zachowaniu gwiazdy krytycznie wypowiedział się zwłaszcza Juwal Steinitz, minister energetyki.

Kilka dni temu Natelie Portman oświadczyła, że nie odbierze nagrody Genesis Prize, zwanej „żydowskim noblem”. Decyzja celebrytki była podyktowana jej niechęcią do premiera Benjamina Netanjahu oraz jego rządów.

Więcej o bojkocie uroczystości przez aktorkę pisaliśmy tutaj: Natalie Portman zrezygnowała z odebrania prestiżowego „żydowskiego Nobla”. „Nie chcę, by wyglądało na to, że popieram Benjamina Netanjahu”

Koniecznie przeczytaj: Niemieccy raperzy w swojej piosence zapowiedzieli kolejny Holokaust. Mimo to otrzymali prestiżową nagrodę muzyczną – w kraju wybuchł skandal

Czytaj też: Izraelski dziennikarz potwierdził, że USA interweniowało ws. ataków środowisk żydowskich na Polskę. „Administracja Trumpa chciała, by Izrael wygasił ten spór”

Słowa Natalie Portman szybko zostały potraktowane jako przejaw antysemityzmu. Najwięcej słów krytyki spadło na aktorkę z ust ministra energetyki, Juwala Steinitza. Nie ukrywał on, że bardzo rozczarowało go zachowanie gwiazdy, oczekuje więc aż celebrytka oficjalnie przeprosi izraelski rząd.

Krytykowanie Izraela nie jest antysemityzmem. Bojkotowanie Izraela ma w sobie elementy antysemityzmu

– powiedział minister podczas rozmowy z „Haaretz”.

Polityk zaznaczył również, że bojkotowanie rządu jest dla niego równoznaczne z bojkotowaniem całego Izraela. Sama aktorka zapewniła natomiast, że jej krytyka dotyczyła wyłącznie władz państwowych, a nie całego kraju.

Warto przeczytać: Żydowska organizacja oskarżyła Rafała Ziemkiewicza o antysemityzm. Publicysta odpowiada w mocnych słowach [foto]

Podziel się