Szukaj

Natalie Portman krytycznie o przyjętym przez Kneset prawie. „Jest rasistowskie i błędne”

14-12-2018 19:47
Natalie Portman Fot. NataliePortman.com / facebook.com
Podziel się

Hollywoodzka aktorka Natalie Portman w trakcie wywiadu dla dziennika „Al-Quds Al-Arab” skrytykowała izraelskie władze za przyjęcie prawa, które w jej opinii jest rasistowskie.

Jak przypominają media, w lipcu Kneset uchwalił prawo, które stanowi, że „Izrael jest państwem narodowym narodu żydowskiego”, jego oficjalnym językiem jest hebrajski, zaś spośród innych jedynie arabski ma specjalny status. Największe kontrowersje budzi jednak fakt, iż nie zawiera ono przepisu mówiącego o równości wszystkich obywateli Izraela.  

Natalie Portman odnosząc się do tych przepisów, stanowczo podkreśliła, że jest rasistowskie, ale jednocześnie wyraziła nadzieję na poprawę relacji Izraela z sąsiednimi państwami:

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński wybrany... „Herodem Roku”. Wyprzedził Natalię Przybysz i Barbarę Nowacką

Czytaj też: Prawo w Polsce najbardziej zmienne w całej UE!

Jest rasistowskie i błędne. Składa się z różnych decyzji politycznych, które wpływają na życie wielu ludzi. (...) Mam nadzieję, że relacje Izraela z sąsiadami ulegną polepszeniu.

To nie pierwszy raz, gdy hollywoodzka aktorka stanowczo krytykuje izraelskie władze. Przypomnijmy, że w kwietniu ogłosiła, iż ze względów politycznych nie przyjedzie do Izreala, by odebrać Genesis Prize. Wówczas premier Benjamin Netanjahu zarzucił jej antysemityzm. (Więcej: Natalie Portman publicznie skrytykowała izraelski rząd. Nie trzeba było długo czekać – została już oskarżona o antysemityzm).

 

Warto przeczytać: Kujawsko-Pomorskie: 31-latka zdała egzamin na prawo jazdy dopiero za 32 razem. Kobieta straciła dokument po… 2 tygodniach

Podziel się