Szukaj

Włosi będą głównym faworytem na tegorocznej Eurowizji? Ich reprezentanci wykonają piosenkę o... zamachach terrorystycznych w Europie [WIDEO]

15-02-2018 12:09
Ermal Meta i Fabrizio Moro Fot. Festival di Sanremo / facebook.com
Podziel się

W Festiwalu Piosenki Włoskiej Sanremo 2018 zwyciężył duet Ermal Meta i Fabrizio Moro. Wokaliści zaśpiewali piosenkę „Non mi avete fatto niente” („Nie zrobiliście mi nic złego”), która traktuje o niedawnych zamachach terrorystycznych w Europie. W nagrodę będą reprezentować swój kraj na tegorocznej Eurowizji w Portugalii. Z takim utworem mają niezwykle duże szanse na zwycięstwo.

Warto zaznaczyć, iż ten utwór już przed samym konkursem zdobył dużą popularność. Zapewne wynika to nie tyle z walorów artystycznych, co przesłania, które dotyczy niedawnych zamachów terrorystycznych w Europie. 

Piosenka o niezwykle wymownym tytule „Non mi avete fatto niente” odnosi się do niedawnych tragicznych ataków min. we Francji i Hiszpanii. Utwór opowiada o tym, że zamach terrorystyczne niejako brutalnie przerywają normalne życie, jednak po jakimś czasie wszystko wraca z powrotem do normy. Jego tekst rozpoczyna się od następujących słów:

Koniecznie przeczytaj: Golec uOrkiestra nagrywają klip do filmu „Lawina”. Piosenka poświęcona będzie bohaterom Narodowych Sił Zbrojnych – również cioci muzyków

Czytaj też: Włochy: Lider Ligi Północy zapowiedział bardzo radykalne kroki wobec imigrantów. Lewicowe organizacje już protestują

W Kairze nie wiedzą, która jest godzina. Słońce nad Ramblą dziś nie jest takie samo. We Francji koncert, ludzie się bawią. Ktoś głośno śpiewa, ktoś właśnie umiera. 

Z kolei w refrenie zawarto następujące słowa:   

Nie zrobiliście mi nic złego, nie odebraliście niczego! Życie idzie do przodu, ponad wszystkim, ponad ludźmi. Nie zrobiliście mi nic złego, nie osiągnęliście niczego, bo wszystko jest ponad wasze zbędne wojny.

Trudno nie zgodzić się  z niektórymi opiniami ekspertów, którzy stwierdzili, że piosenka z takim przesłaniem będzie murowanym kandydatem do zwycięstwa w tegorocznej Eurowizji.

Piosenki można posłuchać poniżej:

Warto przeczytać: Ten utwór Jacka Kaczmarskiego to kapitalna odpowiedź na oskarżenia Polaków o antysemityzm. Doskonale opisuje postawę niektórych Żydów w czasach PRL [wideo]

Podziel się