Szukaj

USA: Młody dostawca pizzy zagrał dla swojego klienta. Nagranie natychmiast stało się hitem internetu [wideo]

02-08-2018 18:42
Młody dostawca pizzy gra na pianinie Fot. Julie Varchetti / Facebook.com
Podziel się

18-letni Bryce Dudal pochodzący z Michigan niespodziewanie stał się nową gwiazdą internetu. Wszystko za sprawą swojego nieprzeciętnego muzycznego występu, którym uraczył jednego z klientów. Film z jego udziałem obejrzało już pond 670 tys. internautów.

Jak relacjonują media, chłopiec pracujący na co dzień jako dostawca pizzy w trakcie wizyty u klienta zauważył fortepian. Wówczas zapytał, czy mógłby na nim zagrać. W reakcji na to pytanie właściciel domu zaprosił go do środka. Mężczyzna oraz jego najbliżsi po chwili byli w dużym szoku.   

Okazało się, iż 18-latek to świetny pianista-samouk posiadający nieprzeciętne umiejętności. Podczas swojego krótkiego koncertu zagrał m.in. fragment „Sonaty Księżycowej" Beethovena. Słuchacze, którzy nie mogli wyjść z podziwu, postanowili nagrać jego występ.

Koniecznie przeczytaj: Niezwykła determinacja dostawcy pizzy. W czasie śnieżycy rozbił auto, ale i tak zrobił wszystko, aby dostarczyć zamówienie [wideo]

Czytaj też: Dostawca pizzy wjeżdża w sam środek zadymy w Hamburgu i... zostaje entuzjastycznie przywitany [WIDEO]

Z relacji mediów wynika. że Bryce nauczył się grać utwór Beethovena w wieku 6 lat. Wówczas nie znał jeszcze nut, ale sam opracował ten utwór ze słuchu. Jak powiedział, było to dla niego bardzo wymagające zadanie: 

To był długi proces. Słuchałem sonaty godzinami i starałem się to rozgryźć.

Dopiero w wieku 12 lat zaczął uczęszczać na lekcje gry na fortepianie. Dzięki temu nauczył się czytać nuty i udoskonalił swoje umiejętności techniczne.

W ubiegłym roku porzucił drogę muzyczną na rzecz sportu, choć jak przyznał, dzięki tej niespodziewanej sławie zatęsknił za muzyką.

Warto przeczytać: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Podziel się