Szukaj

Mleczko oskarżony o seksizm i szowinizm po opublikowaniu satyrycznego rysunku z podpisem „Molestowanie brzydkich kobiet powinno być karne łagodniej”

14-11-2016 11:53
Andrzej Mleczko Fot. Sławek / wikipedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak to z satyrą bywa, nie każdemu każdy żart musi się podobać. Tym razem części kobiet, a raczej feministek, podpadł Andrzej Mleczko. Co ciekawe, znany rysownik do tej pory raczej kojarzony był z krytyką środowisk prawicowych i katolickich, ostatnio ze szczególnym uwzględnieniem partii rządzącej.

Andrzej Mleczko swoje prace publikuje w „Polityce”. Zazwyczaj jego poczucie humoru trafia w gusta lewicowych czytelników pisma. Ostatnia praca rysownika jednak nie wzbudziła zachwytu i rozbawienia – zwłaszcza wśród kobiet. Na autora satyrycznej grafiki, m.in. na Facebooku, posypała się fala negatywnych komentarzy.

Czym rysownik wywołał takie kontrowersje? Właściwie jednym zdaniem odnoszącym się do molestowania kobiet:

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem

Czytaj też: Andrzej Duda na 25-leciu Radia Maryja mówił o skuteczności „moherowych beretów”

Molestowanie brzydkich kobiet powinno być karne łagodniej – tak brzmi komentarz rysunku zatytułowanego „Słowo na niedzielę”.

Oczywiście Mleczko został uznany za szowinistę i seksistę. Oto niektóre z komentarzy:

Andrzej Mleczko, na prawdę zawiodłam się na panu i nigdy nie myślałam, że tak niskie i seksistowskie myśli czają się w pańskiej głowie. Oczekuję przeprosin w stronę kobiet i usunięcia powyższego obrazka. To nie jest śmieszne.

Nie do wiary, że w Polsce publikowanie takich rzeczy nie jest karane! Bezczelny szowinistyczny tekst, w głowie sie mi nie mieści ze to Europa 21 wieku..

Szanowny Panie Mleczko, ten tekst, to chwilowe zaćmienie umysłu, taka „wpadka w pracy”, czy świadome wpisanie się w obecnie dominujące trendy. Mleczko do kawy dla Trumpa! Przyjemnie?

Przemoc seksualna TAKA śmieszna! Może powinna powstać seria: Mordowanie brzydkich dzieci powinno być karane łagodniej.

Zachowanie internautów krytykujących Mleczko, przez niektórych zostało też wyśmiane:

Hahaha coz za pospolite ruszenie przewrażliwionych lewicowych sierot :D kręcić bekę to mozna z kościoła, narodowców... ale tknąć tylko tematy lewicowe to oburzonko :D klasyk.

Warto przeczytać: Wulgarna obraza uczuć religijnych na „czarnym proteście”

Podziel się