Szukaj

Poprawność polityczna i miłość do muzułmanów w „Wikingach”? Oburzenie po ostatnim odcinku serialu [WIDEO]

06-01-2017 19:08
Folki wchodzi do meczetu - Wikingowie Fot. BrothersuKnow / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Wikingowie” to kanadyjsko-irlandzki serial telewizyjny po raz pierwszy wyemitowany w 2013 r., który szybko zyskał wielką popularność na całym świecie. Jednak emisja ostatniego odcinka serii o skandynawskich wojownikach nie spotkała się z przychylnym odbiorem wśród części widzów.

Akcja „Wikingów” rozgrywa się przy końcu VIII w. zarówno w Skandynawii, jak i w europejskich państwach, które stają się celem łupieżczych wypraw wojowników z dalekiej Północy.

Co wywołało oburzenie sporej części widzów serialu? W odcinku, który miał premierę 4 stycznia br., jeden z głównych bohaterów serii, Floki wchodzi do meczetu, znajdującego się w okupowanej przez muzułmanów Hiszpanii. Z nieznanych przyczyn wiking, który do tej pory wręcz słynął z nienawiści względem innych religii, nagle, widząc modlących się wyznawców islamu, wyraźnie „zaintrygowany” decyduje się wycofać z rabunku meczetu i nakazuje towarzyszącym mu wikingom oszczędzić muzułmanów.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Co ciekawe, w poprzednich odcinkach serialu ten sam bohater nie miał podobnych oporów względem chrześcijan. Wręcz przeciwnie – Floki z nieukrywaną wręcz satysfakcją bezcześcił i grabił kościoły, mordując stawiających opór wiernych i duchownych.

Cześć widzów zarzuciła więc twórcom serialu kierowanie się polityczną poprawnością, według której nie można prowokować muzułmanów, co oczywiście nie ma już zastosowania w przypadku chrześcijan. Bez względu na to, czy wiarygodność realiów przedstawionych w serialu na tym ucierpi.

Swoiste rozdarcie jednego z głównych bohaterów „Wikingów” można zobaczyć, porównując poniższe fragmenty serialu.

Tutaj Floki wchodzi do meczetu (16 odcinek 4 sezonu).

Z kolei tutaj wiking bez najmniejszych oporów grabi kościół i morduje księdza (1 sezon „Wikingów”).

Niektórzy internauci, wyśmiewając twórców serialu, sugerują wręcz, że w kolejnych odcinkach „brutalny” wiking zapewne nawróci się na islam.

Warto przeczytać: Holandia: muzułmanie mają prawo życzyć homoseksualistom okrutnej śmierci

Podziel się