Szukaj

Michalkiewicz o aktorce występującej w „Klątwie”: „Nie wiedziałem, że z niej taki lachociąg” [WIDEO]

02-03-2017 14:05
Stanisław Michalkiewicz, publicysta Fot. Unia Polityki Realnej / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Redakcja „Magna Polonia” przeprowadziła wywiad z red. Stanisławem Michalkiewiczem, w którym znany publicysta wypowiedział się na temat sztuki „Klątwa” wystawionej w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Odpowiadając na pytanie co do oceny aktorów biorących udział w przedstawieniu, Michalkiewicz stwierdził, że należy oddzielić samą sztukę, która została napisana przez Stanisława Wyspiańskiego, od skandalicznej interpretacji dokonanej przez chorwackiego reżysera Olivera Frljicia.

Sama sztuka, to jest sztuka bardzo dobra. Napisana przez Stanisława Wyspiańskiego na tle rzeczywistych wypadków jakie miały miejsce w Gręboszowie koło Tarnowa. Głośna sprawa księdza, który miał dziecko z gospodynią no i zakończyło się to tragedią. Stanisław Wyspiański na kanwie tego wydarzenia napisał sztukę „Klątwa”, bardzo zresztą dobrą – podkreślił Michalkiewicz.

Koniecznie przeczytaj: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz opowiada, jak zareagował na zaproszenie od Moniki Olejnik [WIDEO]

Zupełnie inną sprawą jest to, co z tej dobrej sztuki zrobił chorwacki reżyser, który swoje fantasmagorie do tego dodał. Z recenzji, które przeczytałem i opisów wynika, że to dosyć osobliwie wygląda. Pani Wyszyńska markuje obciągnięcie laski Janowi Pawłowi II. Nie widziałem, że z niej taki lachociąg jest, no ale to już inna sprawa… - dodał publicysta.

Warto przeczytać: Stanisław Michalkiewicz zdenerwowany jak nigdy. „Tak samo kawał sku***syna, jeden i drugi!” [WIDEO]

Podziel się