Szukaj

Zenek Martyniuk angażuje się w politykę i popiera KE? Gwiazdor disco-polo wydał oświadczenie [wideo]

13-04-2019 14:50
Zenek Martyniuk Fot. Tomasz Frankowski/Piotr Morawski / Twitter/wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Szerokim echem odbił się spot wyborczy, w którym wystąpił wokalista zespołu Akcent, Zenek Martyniuk. Muzyk nazywany „królem disco-polo” pojawił się w towarzystwie Tomasza Frankowskiego, byłego piłkarza, a obecnie kandydata do Europarlamentu startującego z list Koalicji Obywatelskiej.

Martyniuk w spocie zachęca do głosowania w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Muzyk nie wyraża bezpośredniego poparcia dla konkretnego ugrupowania politycznego, ale na filmie towarzyszy mu Tomasz Frankowski startujący jako jedynka z list Koalicji Obywatelskiej na Podlasiu. Na końcu nagrania obaj panowie podają sobie dłonie.

Koniecznie przeczytaj: Zenek Martyniuk nagrał specjalną piosenkę na mundial. To przeróbka znanego hitu [wideo]

Czytaj też: Krzyż pokoju wrócił do Parlamentu Europejskiego

Przez znaczną część internautów spot został odebrany jako wyrażenie poparcia dla kandydata Koalicji Europejskiej. Nagranie spotkało się z dużą krytyką, niektórzy żartowali też, że muzyk nie ma co liczyć na występ na kolejnym Sylwestrze TVP.

Do sprawy odniósł się sam Martyniuk, który w oficjalnym oświadczeniu zarzeka się, że nie angażuje się w politykę i nie popiera żadnego komitetu wyborczego.

W związku z wykorzystaniem na Fan Page Pana Tomasza Frankowskiego mojej wypowiedzi dementuję plotki i fałszywe interpretacje tego faktu: nie byłem i nie jestem związany z żadną partią polityczną, nie popieram żadnego komitetu wyborczego i nie angażuje się w politykę. Moja muzyka jest dla wszystkich, ma łączyć, a nie dzielić. Jestem artystą, który śpiewa swoje piosenki, aby każdy mógł czerpać z nich radość. Proszę mnie nie kojarzyć i nie przypisywać do żadnej partii politycznej. Jestem tylko artystą. Moją intencją było zachęcenie wszystkich obywateli Polski do skorzystania z prawa do glosowania. Zenon Martyniuk

- czytamy we wpisie na Facebooku.

Komentarze internautów pod oświadczeniem były bardzo różne. Pojawiło się sporo głosów poparcia dla muzyka, ale nie zabrakło krytyki i niedowierzania.

Wydaje Mi się, że troszkę pan się przeraził komentarzami. Stąd te oświadczenie

- pisała jedna z osób.

I dlatego zrobił Pan zdjęcie z kandydatem Koalicji Europejskiej wspierającej LGBT i mającej takich członków jak: Cimoszewicz, Miller, Buzek... ech

- zauważał inny internauta.

Mówiąc to w towarzystwie kandydata do PE to oświadczenie nie jest wiarygodne

- dodawano.

To można nagrać filmik zachęcający do udziału w wyborach ale bez żadnego kandydata w tle?

- pytała kolejna osoba.

Warto przeczytać: Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego

Podziel się