Szukaj

Znany brytyjski wokalista Zayn Malik porzucił islam. Muzułmanie nawołują do bojkotu [foto+wideo]

20-11-2018 18:40
Zayn Malik Fot. Zayn / Facebook
Podziel się

Mający pakistańskie korzenie brytyjski piosenkarz Zayn Malik odszedł od islamu, tłumacząc, że nie identyfikuje się z tą religię. Część muzułmańskich „fanów” nie zaakceptowała tej decyzji i wezwała do bojkotu wokalisty.

W wywiadzie dla brytyjskiego „Vouge” Zayn Malik ujawnił, że nie określa już siebie jako muzułmanina i choć został wychowany w islamie, to teraz chce odciąć się od tej religii. Dodał, że nie praktykuje jej nakazów, w tym nie modli się już codziennie. Piosenkarz stwierdził też, że islam stał się dla niego „religijną klątwą filozofów”.

Nie jestem wyznawcą islamu. Nie wierzę, że trzeba jeść określone mięso, które zostało przemodlone w określony sposób. Nie wierzę, że trzeba czytać modlitwę w określonym języku 5 razy dziennie. Jestem po prostu sobą. Nie chcę być definiowany przez moją religię czy moje pochodzenie

Koniecznie przeczytaj: Były szef NATO docenia polską politykę energetyczną i poucza Niemcy. „Berlin powinien szukać w Warszawie przykładu”

Czytaj też: UK: Wulgarna groźba muzułmanina. Powiedział co zrobi tym, którzy przejdą na chrześcijaństwo [+18 wideo]

- powiedział wokalista.

Zayn Malik podkreślił jednak, że nadal wierzy w istnienie Boga.

Wokalista dodał, że jego rodzice zaakceptowali ten wybór. Jego ojciec, Yaser Malik, jest brytyjskim Pakistańczykiem, a matka Tricia Malik, Brytyjką, która po ślubie przeszła na islam.

Takiego zrozumienia dla piosenkarza nie wykazała część muzułmańskich fanów, którzy orzekli, że Malik zdradził swoją wiarę. Niektóry ubolewali nad tym, że wokalista „nie będzie już wpływał na pozytywne postrzeganie islamu”. Wezwano też do bojkotu artysty.

Zayn Malik ma 25 lat. Do 2015 r. był członkiem niezwykle popularnego nie tylko na Wyspach boysbandu One Direction. Wokalista od dwóch lat skupia się na solowej karierze. Prywatnie jest w związku z modelką Gigi Hadid.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

flyin home to my happy place ❤️

Post udostępniony przez Gigi Hadid (@gigihadid) Paź 21, 2018 o 4:59 PDT

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

@BritishVogue

Post udostępniony przez Zayn Malik (@zayn) Lis 6, 2018 o 3:01 PST

Warto przeczytać: Polak od miesięcy więziony w Emiratach Arabskich: „Trzymają mnie w izolatce, próbowano skonwertować mnie na islam” [wideo]

Podziel się