Szukaj

Kompozytor obraził się na polskie władze i odmówił spotkania. Miażdżąca odpowiedź polskiego ambasadora [foto]

21-09-2018 21:12
Zbigniew Preisner, Marek Magierowski Fot. CGM.PL/ Polskie Radio / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Zbigniew Preisner zostanie uhonorowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hajfie nagrodą za całokształt twórczości. W gali miał wziąć udział ambasador Polski w Tel Awiwie, jednak kompozytor odmówił z powodu niechęci do obecnego polskiego rządu. Marek Magierowski postanowił oficjalnie to skomentować.

Tak długo, jak rządzi obecna partia, pan Preisner nie spotyka się z przedstawicielami obecnej władzy

- napisała menedżerka Zbigniewa Preisnera w wiadomości do Marka Magierowskiego, ambasadora RP w Izraelu i władz Instytut Polskiego w Tel Awiwie, który miał sfinansować koncert na cześć kompozytora.

Magierowski odpowiedział, zapewniając, że koncertu nie będzie, a on sam zrezygnuje z wygłoszenia przemowy na cześć Preisnera, o którą wcześniej został poproszony przez organizatorów Festiwalu Filmowego w Hajfie:

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił wysokość kwoty odszkodowania, o które będzie wnioskował. „Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie”

Czytaj też: Zbigniew Hołdys o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. „Nie powinniśmy świętować, dopóki rządzi PiS”

Nie chciałbym, aby czuł Pan jakikolwiek dyskomfort, słuchając słów przedstawiciela Rzeczypospolitej

- napisał w liście Magierowski.

Całość można przeczytać poniżej:

Odpowiedź ambasadora spotkała się z pozytywnymi ocenami:

Warto przeczytać: Polscy dziennikarze ujawnili, jak przebiegała wizyta polskich prokuratorów w Smoleńsku. „Nie mogli nic zrobić” [wideo]

Podziel się