Szukaj

Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

23-10-2017 14:31
Gerard Depardieu, aktor Fot. Siebbi / wikimedia.org / CC BY-ND 3.0
Podziel się

Przedstawiciele świata filmu przeważnie opowiadają się za otwarciem granic dla „uchodźców”. Nie inaczej jest w przypadku Gerard Depardieu. Aktor uważa, że imigranci stanowią „jedyną szansę” dla mieszkańców Europy, którzy „tracą kulturę i tożsamość kulturową”.

Jeśli ktoś reprezentuje sobą kulturę – jest ściągany w dół przez innych – powiedział Gerard Depardieu w rozmowie z „Le Figaro”.

Imigranci to nasza jedyna szansa: oczywiście w przyszłości, kiedy ci ludzie zintegrują się z europejskimi społeczeństwami. To wczorajsze mniejszości, które dziś stają się większością – stwierdził aktor.

W czasie wywiadu Depardieu przekonywał, że nie zrzekł się obywatelstwa francuskiego z powodu wysokich podatków w swoim kraju.

Koniecznie przeczytaj: Dominik Tarczyński ostro o polityce UE. Poseł składa wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy [WIDEO]

Czytaj też: Zniszczenie chrześcijaństwa i utworzenie „Stanów Zjednoczonych Europy”. Orban demaskuje plan Brukseli

Nie opuściłem Francji przez podatki. Tym, czego nie mogłem znieść i tym, co sprawiło, że to państwo zaczęło mnie nudzić, było obserwowanie Francuzów, którzy są śmiertelnie smutni – powiedział.

Francja jest piękna, ale jej mieszkańcy się zagubili. Kiedy jestem we Francji, nie wychodzę z domu: nie chcę widzieć tej katastrofy – dodał.

Zastanawiające, że aktor widzi upadek Francji i zatracanie przez Stary Kontynent tożsamości, ale w żaden sposób nie wiąże tego z masowym napływem muzułmańskich imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy, wbrew temu co sądzi Depardieu, nie zawierzają się integrować i wolą narzucać własną kulturę - diametralnie sprzeczną z wartościami europejskimi.

Warto przeczytać: Calais: Imigranci blokowali drogę i atakowali ciężarówki. Węgierski kierowca stracił cierpliwość [WIDEO PL +18]

Podziel się