Szukaj

Niemcy: Kontrowersyjna sztuka teatralna z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Widzowie wybierający opaski z swastyką będą otrzymywać darmowe bilety

19-04-2018 13:16
Adolf Hitler Fot. nieznany / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, znany satyryk telewizyjny Serdar Somuncu przygotował okolicznościową sztukę teatralną ukazującą życie Adolfa Hitlera. Jej premiera odbędzie się w rocznicę urodzin tego byłego niemieckiego przywódcy, czyli 20 kwietnia.

 Co ciekawe, temu wydarzeniu towarzyszy dość kontrowersyjna akcja promocyjna, która polega na tym, że widzowie przychodzący na spektakl będą mogli wybrać, czy chcą założyć opaskę ze swastyką czy z gwiazdą Dawida. Ci pierwsi otrzymają zupełnie darmowe bilety.

Władze teatru w Konstancji poinformowały, że dotychczas zostało wydanych już ok. 50 bezpłatnych biletów. Ponadto wydały również oświadczenie, w którym podkreśliły, że wybór opaski należy traktować jako część spektaklu:  

Koniecznie przeczytaj: Zwolennicy aborcji z Amnesty International mieli nietęgie miny. Okazało się, że cały niosą transparent z podpisem… Adolfa Hitlera [wideo]

Czytaj też: Syn byłego premiera Izraela oczernia Polaków: „Wolę Niemców od Polaków. Polacy są chorzy na antysemityzm. Zamordowali setki tysięcy Żydów”

Występ Mein Kampf rozpoczyna się już przy zakupie biletu. Możesz zdecydować: przy zakupie biletu w wybranej kategorii proponujemy noszenie w audytorium teatru gwiazdy Dawida jako znaku solidarności z ofiarami tyranii narodowo-socjalistycznej. Masz również możliwość pójścia do teatru za darmo: za darmowy bilet zgadzasz się nosić symbol swastyki na widowni. Symbole są dostępne przed występem przy wejściu do audytorium. Po wyjściu z audytorium symbole należy zwrócić.

Jak podało TVP Info, ten pomysł rozdawnia darmowych biletów wywołał już protesty. Przeciwko tej inicjatywie opowiedziało się m.in. Towarzystwo Niemiecko-Izraelskie w regionie Jeziora Bodeńskiego i Towarzystwo Współpracy Chrześcijańsko-Żydowskiej w Konstancji, które zgodnie podkreśliły, że zarówno sama akcja, jak i termin jej prowadzenia (urodziny Adolfa Hitlera) są bardzo niestosowne. 

 

Warto przeczytać: Natalie Portman publicznie skrytykowała izraelski rząd. Nie trzeba było długo czekać – została już oskarżona o antysemityzm

Podziel się