Szukaj

Kompozytor o artystach bojkotujących Opole: „Gdzie byli parę lat temu?” [WIDEO]

29-05-2017 12:17
Wojciech Konikiewicz, kompozytor Fot. Grzegorz / twitter / screen Twitter
Podziel się

Wojciech Konikiewicz uważa, że artyści, którzy teraz protestują w sprawie festiwalu w Opolu, prawdziwe pole do popisu mieli kilka lat temu, kiedy poprzedni rząd „sięgał do ich kieszeni”. Według kompozytora sam festiwal to „jakiś wyścig na odgrzewane kotlety”.

Kompozytor i pianista Wojciech Konikiewicz w rozmowie z Janem Pospieszalskim odniósł się do trwającej „awantury o Opole”. Jego zdaniem artyści, którzy teraz protestują, prawdziwe powody do protestu mieli kilka lat temu.

Kiedy poprzedni rząd przyłożył artystom 23 proc. VAT w koncerty, potem 23 proc. VAT w tantiemy, a wreszcie zabrał im 50 proc. kosztów uzyskania – przypominał.

Bijecie się o to, żeby polska muzyka miała lepiej, ale nie bijecie się o to, żeby polskiej muzyki było więcej w mediach publicznych, żeby miała ona właściwe miejsce, żeby nie była spychana na nocne godziny – mówił Konikiewicz pod adresem protestujących artystów. - A festiwal w Opolu, w moim odczuciu, już dawno przestał być festiwalem polskiej piosenki, a zaczął być festiwalem celebrytów. Tam jest wyścig na jakieś odgrzewane kotlety, na kreacje, na jubileusze, na różnego rodzaju działania pozorowane. Proszę mi podać jeden wielki przebój, który cała Polska śpiewa po Opolu, jak to kiedyś bywało. Ja takiej piosenki nie znam w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Koniecznie przeczytaj: Jan Rulewski po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej: „Ogarnia mnie obrzydzenie…” [WIDEO]

Czytaj też: Kolonko ostro atakuje Cejrowskiego za występy w TVP: „Tabloidowy populizm z flagą amerykańską i Matką Boską”

Kompozytor przypomniał, że kiedy poprzedni rząd „uderzał po kieszeni” artystów, protestowała zaledwie garstka.

Poniżej dwie części wypowiedzi Wojciecha Konikiewicza:

Pierwsza:

Druga:

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski z humorem o „patriotyzmie” Donalda Tuska [WIDEO]

Podziel się